22 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۶ ۱۳:۴۷:۳۵
کد مطلب:  1742105
نفرات برتر سومین دوره مسابقات آزمایشگاهی دبیران علوم تجربی در شیراز معرفی شدند+اعلام اسامی

مدیر کل آموزش دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: علوم تجربی حاصل درک واقعیت های بشری است که برای درک و شناخت پدیده هایی به کار می رود که از منظر تربیت دینی و فلسفه تربیت به عنوان بخش مهمی از خلقت الهی شناخته می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر مرضیه مسگر زاده در آیین اختتامیه سومین دوره مسابقات آزمایشگاهی دبیران علوم تجربی در شیراز گفت: برای تربیت دانش اموزانی کمال جو ، مسئولیت پذیر و سالم در جامعه ناگزیریم دست به تربیت علمی بزنیم و تفکر انتقادی را در آنان رشد دهیم.

مدیر کل آموزش دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: دانش آموزانی که دارای تفکر انتقادی هستند لایه های پنهان و اشکار ذهن خود را مورد تحلیل قرار می دهند و دست به ابتکار و خلاقیت در اندیشه ها و رفتار می زنند.

مسگر زاده گفت: درهمه 11 حوزه تربیت و یادگیری نیازمند به تعریف مسیرهای جدید و بازنگری در روش ها هستیم زیرا تکرار مسیر گذشته بسیار نمیتواند ثمر بخش باشد.

وی افزود: امروزه دانش اموز موفق درس ریاضی باید یک مساله یاب قوی و تحلیلگر کارامد و حل کننده مسایل و گرفتاری های جامعه به بهترین شکل باشد.

مدیر کل آموزش دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: بخش عمده ای از علوم تجربی مربوط به تقویت مهارت دست ورزی است که دانش آموزان با این کار همه حواس خود را برای برقراری پیوند بین نظر و عمل پیوند برقرار می کند.

مسگرزاده گفت: آزمایش های علوم تجربی باید سهم بیشتری از آموزش را به خود اختصاص دهد تا به تعمیق و تثبیت یادگیری منجر شود.

وی افزود: رویکرد ما در سومین دوره از مسابقات آزمایشگاهی دبیران علوم تجربی خط شکنی مسیر گذشته و باز آرایی جدید با استفاده از فضای مجازی بود.

 مسگرزاده با بیان اینکه در دوران پسا کرونا نیز این رویکرد باید مورد توجه قرار گیرد گفت: دبیرخانه علوم تجربی کشور با توجه به ظرفیت های استان فارس به ویژه در درس علوم تجربی به این استان منتقل شد.

وی افزود: در این مسابقات 428 تیم دو نفره از سراسر کشور در طی سال گذشته با هم به رقابت پرداخته و دبیران برجسته علوم تجربی وارد این عرصه شده اند.

مدیر کل آموزش دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: در فرآیند داوری ها از هر یک از استان ها یک تیم یعنی 32 تیم شامل 64 نفر از دبیران با هم به مرحله کشوری راه پیدا کرده اند و از روز گذشته پس از برگزاری آیین افتتاحیه وارد رقابت ها شده اند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس نیز گفت: برخی از کارهای ما در اموزش انقدر ریشه ای و بنیادی هست که حتی با کرونا نیز متوقف نشد.

دکترفرهاد اسماعیلی افزود: بحث کار عملی و ازمایشگاهی یک اصالت خاصی در سیستم تعلیم و تربیت ما دارد و ما با درک این مساله اقدام به برگزاری سومین دوره مسابقات ازمایشگاهی دبیران علوم تجربی در شیراز کردیم.

وی افزود: این دوره از مسابقات که حاصل زحمات مدیران دوره بحران بوده میتواند تبدیل به مدلی شود که در دوران پسا کرونا نیز مورد استفاده قرار گیرد.

 مدیرکل آموزش و پرورش فارس نیز گفت: از این دوره از مسابقات میتوان به عنوان یک نمایشگاه خلاقانه دبیران یادکرد زیرا جنبه ابتکار آن بسیار حایز اهمیت و توجه است.

برای دریافت اسامی نفرات برتر مسابقات  اینجا را کلیک کنید.

به اشتراک بگذارید :