20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۷ ۱۰:۰۰:۱۰
کد مطلب:  5POdWqSc
مدیر آموزش و پرورش قدس همراه با فصل آماده سازی مدارس :
بیش از ۵۰ هزار دانش‌آموز در شهرستان قدس تحصیل می‌کنند

مدیر آموزش و پرورش قدس ازمهاجرپذیربودن شهرستان قدس و شرایط دشوار برای توزیع متوازن تراکم دانش‌آموزی در این منطقه خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ، محمد رضا بهمنش مدیر آموزش‌وپرورش قدس  با اشاره به اینکه شهرستان قدس یکی از نزدیک‌ترین شهرستان‌های استان تهران به پایتخت می باشد اظهار داشت : مهاجرپذیری این شهرستان عرصه را برای توزیع متوازن تراکم دانش‌آموزی دشوار ساخته است.

وی افزود:امیدواریم دستگاه‌های مسئول با حُسن توجه هر چه بیشتر، همیار و کمک‌حال آموزش‌وپرورش این شهرستان باشند، زیرا انتظار رفع و مدیریت کمبودهای موجود به‌ صورت مطلق از آموزش‌وپرورش منطقی به نظر نمی‌رسد.

بهمنش با تاکید بر اینکه امیدواریم دستگاه‌های فعال و مسئول باهمت و عزمی جدی و مضاعف در کنار آموزش‌وپرورش شهرستان‌های غرب استان قرار گیرند تصریح کرد : باید شرایط مطلوب فراهم شود تا این نهاد مهم و حساس در جامعه با فراغ بال بیشتری به اصلی‌ترین وظیفه خود که آموزش و فرهنگ‌سازی است اقدام کند.

این مقام مسئول با توجه به این نکته که نباید ازنظر دور داشت که هیچ مدیر آموزشی، علاقه‌مند به دشوار ساختن مسیر تحصیل برای دانش آموزان نیست ، ادامه داد :  اگر در مناطقی همچون شهریار، مشکلات انبوه و متعدد عرصه را برای آموزش‌وپرورش این خطه پیچیده و دشوار ساخته، باید ریشه این مسائل را در نارسایی‌ها و کم توجهی های برخی از ادارت فعال در این منطقه جستجو کرد که گویی به این باور نرسیده اند که مسیر توسعه و شکوفایی هر جامعه ای از کلاس ها و مدارس آموزشی می گذرد، در غیر اینصورت هر گونه پیشرفتی، موقتی، زودگذر و ناپایدار خواهد بود.

 

به اشتراک بگذارید :