22 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ ۲۰:۰۱:۰۷
کد مطلب:  1741041
مدیرکل آموزش و پرورش فارس تاکید کرد:
تعالی شیراز با وقف بیمارستان نمازی بیشتر شده است

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه وقف بیمارستان نمازی شیراز را متعالی تر ساخته است گفت: مجموعه‌هایی نظیر بیمارستان موقوفه نمازی نشانه بلوغ در سنت حسنه وقف است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای بیمارستان موقوفه نمازی که به مناسبت زادروز بزرگترین واقف عرصه سلامت کشور، مرحوم حاج محمد نمازی، در مرکز درمانی و آموزشی نمازی شیراز برگزار شد گفت: مرحوم نمازی یک وقف هوشمندانه را به ثبت رساند و در زمانی که جامعه مشکلات فراوانی در عرصه سلامت و درمان داشت با وقف دارایی خود به منظور احداث بیمارستان و تحقیق و آموزش در زمینه‌های پزشکی خدمات بزرگ و ارزنده‌ای به مردم فارس و ایران کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با اشاره به موقوفات مرحوم نمازی ادامه داد: یکی از مهمترین جنبه‌ها و جلوه‌های این وقف بزرگ پشتوانه‌هایی است که به واسطه سنت حسنه وقف برای بیمارستان قرار داده شده است.

وی گفت: این مسئله موجب شده است تا بیمارستان نمازی بتواند از عواید موقوفات نمازی در راه تامین بخشی از تجهیزات تخصصی پزشکی و درمانی و همچنین حفظ و نگهداری بیمارستان بهره مند شود.

اسماعیلی وقف را مصداق بارز و روشن صدقه جاریه عنوان و خاطرنشان کرد: سنت خیر مرحوم نمازی پس از گذشت قریب ۷۰ سال از زمان تاسیس بیمارستان همچنان تداوم دارد و امروز این مرکز درمانی با پرورش اساتید بزرگ در حوزه‌های مختلف درمانی و انجام جراحی‌های تخصصی و نادر یکی از بیمارستان‌های سرآمد و پر افتخار در ایران و جهان است.

به اشتراک بگذارید :