22 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ ۱۸:۵۴:۳۴
کد مطلب:  1741011
مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش در شیراز خبر داد:
800 هزار نفر به عنوان اعضای انجمن اولیا و مربیان در کشور با مدارس همکاری دارند

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه قریب به 800 هزار نفر به عنوان اعضای انجمن اولیا در مدارس کشور مشغول خدمت هستند گفت: 4 هزار نفر از این اعضا در شورای مرکزی مناطق و استان ها فعالیت می کنند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، نورعلی عباسپور در آیین رونمایی از پوستر نخستین جشنواره فرهنگی هنری پیام مهر و افتتاحیه اتاق گفتگو در دبستان دخترانه شاهد لاله ها آموزش و پرورش ناحیه 1 شیراز گفت: باید بستری برای شنیده شدن مطالبات خانواده ها فراهم شود و تمرکز مطالبات از محور اقتصادی باید به سمت حوزه های تربیتی سوق داده شود.

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش گفت:آموزش های نامناسب پنهان و نرم موجب سخت تر شدن رسالت آموزش و پرورش شده است و مدرسه با توان فعلی شاید نتواند به تنهایی این تکالیف تربیتی را به جا آورد.

عباسپور گفت: باید فعالیت های  انجمن اولیا را فراتر از مدارس و آموزش و پرورش پیش ببریم و آنان را در بسیاری از مسایل و موضوعات اجتماعی دخیل کنیم.

وی با بیان اینکه همه اسناد مدرسه باید به امضای اعضای انجمن برسد گفت: در فارس انجمن های اولیا به عنوان رکن اساسی تصمیم گیری مدارس در خصوص بازگشایی پذیرفته شده اند و در این خصوص توجه ویژه ای به نقش اعضای انجمن شده است.

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اعضای انجمن دارای ظرفیت بی نظیری هستند گفت: به مسایل امروز نمیتواند با روش های سنتی پاسخ داد از این رو باید تفکر و شیوه ی حل مساله اعضای انجمن نیز به روز و کارامد باشد.

عباسپور گفت: وظایف اعضای انجمن از 15 شرح وظیفه به 26 شرح وظیفه افزایش پیدا کرده است و این نشان از اهمیت و جایگاه ویژه اعضای انجمن در تصمیم گیری های تربیتی است.

وی افزود: در عناصر برنامه ریزی درسی خانواده به عنوان یکی از عناصر و ارکان اصلی آموزش و پرورش دیده شده و سازو کارهای قانونی در این رابطه به خوبی فراهم شده است.

عباسپور گفت: اگر مدارس برنامه ای برای خانواده ها نداشته باشد و نسبت به پیشنهادات و انتقادات آنان بی توجه باشد یقینا در امر آموزش و پرورش موفق نخواهد بود.

وی گفت: اساسنامه جدیدی برای انجمن اولیا و مربیان آماده شده است و اگر این اساسنامه در شورای عالی آموزش و پرورش به تصویب برسد جایگاه انجمن اولیا را قدرتمندتر خواهد کرد.

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش گفت:مدرسه به عنوان کانون تربیتی محله یعنی اینکه مدارس باید بتوانند آثار تربیتی خوبی از خود بر محیط پیرامون برجا بگذارند.

گفتنی است در پایان این مراسم از پوستر نخستین جشنواره فرهنگی هنری پیام مهر رونمایی و اتاق گفتگو در دبستان دخترانه شاهد لاله ها ناحیه 1 شیراز افتتاح شد.

به اشتراک بگذارید :