22 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ ۱۸:۵۳:۴۴
کد مطلب:  1741009
اولین مرکز جامع مشاوره تخصصی و آموزش خانواده انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش فارس در شیراز افتتاح شد

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: این مرکز به عنوان دوازدهمین مرکز جامع مشاوره تخصصی و آموزش خانواده در کشور و اولین مرکز در فارس کار خود را آغاز خواهد کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی در آیین افتتاحیه اولین مرکز جامع مشاوره تخصصی و آموزش خانواده انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش فارس در شیراز گفت:  این مرکز در حوزه آموزش و توانمندسازی مشاوره های دیگر مراکز و ارایه آموزش های تخصصی به آنان فعالیت خواهد کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: پی گیری و حل بحث اختلافات خانوادگی، تربیت فرزندان، مسایل روحی و روانی دانش آموزان، نزاع بین خانواده ها و دانش آموزان از جمله مواردی است که در این مرکز خدمات رسانی خواهد شد.

اسماعیلی گفت: هزینه مشاوره در این مراکز بسیار پایین است و موارد خاص را نیز به صورت رایگان خدمات رسانی خواهد کرد.

رییس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش فارس نیز گفت: سعی خواهیم کرد پوشش علمی خوبی را از طریق این مرکز برای سراسر استان داشته باشیم و با تولید محتواهای کاربردی و ارزشمند مراکز انجمن ها و مشاوره ها را تقویت کنیم.

دکتر سهیلا صبوری گفت: این مرکز فرصت خوبی را برای مراجعه کنندگانی فراهم می کند که دیگر مراکز قادر به حل مساله و پاسخگویی به آنان نبوده اند.

رییس اداره آموزش و پرورش ناحیه 2 شیراز نیز گفت: با برخورد به مشکلات مختلف و  خاص خانوادگی در  مدارس تصمیم به راه اندازی و افتتاح چنین مرکزی گرفتیم.

دکتر بهروز پرنیان افزود: امیدواریم با توسعه و تقویت چنین مراکزی بتوانیم بخشی از مشکلات خانوادگی دانش آموزان را حل و فصل کنیم.

به اشتراک بگذارید :