22 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ ۱۸:۵۲:۴۳
کد مطلب:  1741007
رییس اداره مشاوره خانواده انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش در شیراز خبر داد:
395 مرکز راهنمایی و مشاوره در سراسر کشور به خانواده دانش آموزان خدمات مشاوره ای و آموزشی می دهند.

رییس اداره مشاوره خانواده دفتر انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه 395 مرکز راهنمایی و مشاوره در سراسر کشور به خانواده دانش آموزان خدمات مشاوره ای و آموزشی می دهند گفت: ظرفیت عظیمی در بخش مشاوره وجود دارد که خانواده ها باید از وجود این مراکز استفاده کنند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، بهزاد دهنوی در آیین افتتاحیه اولین مرکز جامع مشاوره تخصصی و آموزش خانواده انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش فارس در شیراز گفت:  آموزش به خانواده ها برای ارتقا سطح آگاهی اولیا و مربیان، مشاوره خانواده، ازدواج، تحصیلی و حقوقی از جمله مواردی است که در این مراکز به آن پرداخته می شود.

رییس اداره مشاوره خانواده دفتر انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر یکهزار و 200 مشاور در سطح کشور مشغول خدمات رسانی به اولیا  دانش آموزان هستند.

دهنوی گفت: در مراکز استانهای سراسر کشور نیز تاکنون 12  مرکز تحت عنوان مراکز جامع مشاوره و آموزش های تخصصی خانواده ایجاد شده است که فارس نیز از امروز از  این مرکز بهره مند خواهد شد.

وی گفت: در این مراکز باید تمامی خدماتی که در رابطه با آموزش و خانواده است به نحو مطلوب و شایسته ارایه گردد.

رییس اداره مشاوره دفتر انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش گفت: هزینه ی مشاوره در این مراکز بسیار پایین است و تقریبا این هزینه یک سوم هزینه و تعرفه دیگر مراکز مشاوره می باشد و درصورت نیاز به خانواده های خاص خدمات رایگان ارایه می شود.

دهنوی گفت: افتتاح و توسعه این مراکز با درخواست ادارات آموزش و پرورش ایجاد می شود و در صورت داشتن امکانات و ابزارهای لازم و استاندارد مجوز احداث این مراکز به ادارات آموزش و پرورش  داده خواهد شد.

وی گفت: کسانی می توانند در این مراکز فعالیت کنند که در یکی از گرایش های رشته های روانشناسی و مشاوره دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس و پروانه فعالیت از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور باشد.

دهنوی گفت: مراکز جامع راهنمایی و مشاوره استانها بر این مراکز نظارت خواهند داشت که بحث کمی و کیفی خدمات را زیر نظر قرار خواهند داد.

 

به اشتراک بگذارید :