23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ ۱۲:۴۱:۳۰
کد مطلب:  1740483
در جلسه تبیین اهداف و برنامه های معاونت سوادآموزی استان آذربایجان شرقی؛
صادقی: بیسوادی زمینه ساز آسیب پذیری و آسیب رسانی است

صبح امروز جلسه تبیین اهداف و برنامه های معاونت سوادآموزی استان آذربایجان شرقی با مسئولین سوادآموزی نواحی و مناطق استان بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، اسفندیار صادقی در این جلسه گفت: سواد یک مهارت اجتماعی می باشد و انتظار می رود در سایه رشد درصد باسوادی سه کار کرد مهم اصلاح رفتار ، توانمند سازی و آگاه سازی در زندگی مخاطبان اتفاق بیفتد.

صادقی افزود: لازمه موفقیت و کسب نتیجه در انجام ماموریت های اداری ، احساس مسئولیت ، صداقت و عمل به قانون می باشد و از این رو انتظار می رود همکاران سوادآموزی نواحی و مناطق ، همچون گذشته دقت نظر ویژه ای به مسئولیت پذیری و رعایت قانون داشته باشند.

وی خاطر نشان کرد: سوادآموزی استان در سال گذشته و سال جاری در زمینه جذب بی سوادان رتبه اول کشوری را کسب کرده است و این در سایه تلاش همکاران سوادآموزی نواحی و مناطق و مخصوصا آموزش دهندگان می باشد اما در کنار رشد کمی باید رشد کیفی نیز مورد توجه قرار گیرد که به منظور کیفیت بخشی ، نظارت ها را افزایش خواهیم داد.

این مقام مسئول در دستگاه تعلیم و تربیت استان آذربایجان شرقی بیان کرد: در امر آموزش بیسوادان باید سه اصل: ثبت نام دقیق، آموزش با کیفیت و برگزاری امتحانات سالم را در نظر بگیریم.

صادقی گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر تولید محتوای الکترونیکی از جمله اولویت های آموزشی می باشد و نیز شعار سازمان جهانی یونسکو در سال جاری با این مضمون انتخاب شده است باید با برنامه ریزی دقیق تر نسبت به تولید محتوا الکترونیکی  اقدام کرد. معاونت سوادآموزی استان نیز ضمن استقبال از تولید محتوای الکترونیکی از نواحی و مناطق و افراد فعال و موفق در این زمینه تجلیل بعمل خواهد آورد .

وی در پایان هم گفت: مراکز یادگیری سواد محلی بسیار اهمیت دارند لذا از تمام ظرفیت های دستگاه تعلیم و تربیت برای تقویت این مراکز استفاده خواهیم کرد./ عباسی بیشک

 

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :