23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ ۱۱:۴۶:۰۷
کد مطلب:  1740317
رییس سازمان بسیج دانش‌آموزی آذربایجان‌شرقی:
تربیت نسل انقلابی هدف اصلی بسیج دانش‌آموزی است

رییس سازمان بسیج دانش‌آموزی آذربایجان‌شرقی صبح امروز در نشست خبری بمناسبت هفته بسیج دانش آموزی گفت: آشنایی دانش‌آموزان با آرمان‌های دفاع مقدس و تربیت نسل انقلابی هدف اصلی بسیج دانش‌آموزی است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجانشرقی، وحید فرشباف در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه ۳۶هزار شهید دانش‌آموز در کشور وجود دارد که از این تعداد یک‌هزار و ۸۵۰شهید از آذربایجان شرقی تقدیم انقلاب اسلامی شده است،  افزود: این سازمان به عنوان فراگیرترین سازمان،  هدفش کمک به دستگاه تعلیم و تربیت در جهت تحقق اهداف سند تحول بنیادین، اجرایی کردن گام دوم انقلاب و تبیین گام دوم برای دانش آموزان است.

وی برنامه بسیج دانش آموزی را شناسایی نخبگان اعلام کرد و گفت: به این نخبگان آموزش و گواهی لازم داده شده و به مدارس معرفی می‌شوند تا به معاون پرورشی کمک کنند.

رییس بسیج دانش آموزی آذربایجان شرقی ادامه داد: برنامه ما این است که در سال جاری ۵۰مدرسه دیگر را به تعداد مدارسی که نخبگان فرهنگی بسیج داریم، اضافه کنیم.

فرشباف با اشاره به دیگر طرح‌های بسیج دانش آموزی خاطرنشان کرد: طرح یاوران ولایت از جمله برنامه های مهم این سازمان است زیرا کادرسازی جز اولویت‌های بسیج دانش آموزی است و در این کادرسازی، دانش آموزان دوم متوسطه را بعد از آموزش به عنوان فرمانده واحد پیشگام معرفی می‌کنیم و دوره‌های طرح ولایت برای آنها برگزار می‌کنیم تا مدیریت‌های آینده را قبول کنند و در این جنبه بازخورد بسیار خوبی داشته‌ایم.

وی در مورد به کارگیری مربیان متخصص درس آمادگی دفاعی گفت: ما دوره‌هایی برگزار کردیم و به توانمندسازی دبیران و مربیان آمادگی دفاعی پرداختیم و کسانی که گواهینامه مربیگری کسب نکرده‌اند، حق تدریس ندارند.

رییس بسیج دانش‌آموزی استان تاکید کرد: بسیج دانش آموزی و اردوهای طرح هجرت از دیگر موضوعات اولویت دار این سازمان است، ما ۹۵۰گروه جهادی دانش آموزی ثبت شده داریم که هرکدام متشکل از ۲۰دانش آموز است که در بحث مرمت، بازسازی و بهسازی مدارس مشارکت دارند.

وی ادامه داد: در زمان کرونا این دانش آموزان ۲۳میلیارد ریال در قالب لوازم تحریر، کیف، کفش، تبلت، موبایل، بسته معیشتی به ۱۷هزار خانوار کمک کردند.

فرشباف در مورد کسب مدال توسط دانش آموزان بسیجی هم گفت: با برگزاری لیگ پایا، دانش آموزان بسیجی استان با کسب ۱۰مدال سرآمد هستند که هفته بعد مدال این دانش آموزان اهدا می‌شود.

وی با اشاره به جامعه هدف بسیج دانش آموزی اظهار کرد: از کلاس سوم تا دیپلم جامعه هدف بسیج دانش آموزی است و ۷۰درصد دانش آموزان استان عضو بسیج به صورت عادی و فعال هستند.

فرشباف با بیان اینکه در بحث حضور فعال در عرصه فضای مجازی ما کار زیادی انجام دادیم، یادآور شد: حضور ۴۲درصدی رای اولی‌های استان در انتخابات اخیر موید این مساله است و ما در دیگر شبکه‌ها از جمله شاد حضور داریم.

 

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :