23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ ۰۹:۲۱:۲۱
کد مطلب:  1739989
دارالقرآن دانش آموزی منطقه ایلخچی افتتاح شد

دارالقران دانش آموزی امام حسن (ع) منطقه ایلخچی با حضور معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل استان آذربایجان شرقی افتتاح شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از ایلخچی، دارالقران امام حسن (ع) منطقه ایلخچی با حضور معاون پرورشی و  فرهنگی اداره کل استان آذربایجان شرقی و رئیس اداره قرآن،عترت و نماز استان و حجت السلام اسماعیلی امام جماعت شهر ایلخچی و  سایر مسئولین منطقه افتتاح شد.

طاهرعلمی با اشاره به ضعف در بحث فضای مجازی گفت : امروز متاسفانه در مورد فضای مجازی نمره قبولی را کسب نمی کنیم و باید از وجود فضایی مانند شاد که بیشترین حضور فعال دانش آموزان را دارد نهایت استفاده را داشته باشیم.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل به چند مورد از اهداف دارالقرآن اشاره کرده و گفت : تقویت بنیه ی مذهبی ، آموزش تلاوت صحیح قرآن برای عموم دانش آموزان و بهره مندی از مفاهیم قرانی در تربیت دانش آموزان باید در دستور کار دارالقرآن ها قرار گیرد .

وی در ادامه عامل اصلی آسیب های اجتماعی را دوری از قرآن دانسته و افزود : امیدواریم به برکت دارالقرآن این مشکلات در منطقه حل شود و از طرفی باید کمبود های دارالقرآن از نظر امکانات سخت افزاری تامین گردد .

علمی در این دیدار با اشاره به جایگاه خیرین در آموزش و پرورش گفت : امروز باید سیاست های آموزش و پرورش به گونه ای باشد که خیرین مدرسه به سمت تاسیس دارالقرآن بیایند و اوقات فراغت دانش آموزان با قرآن پر بشود .

وی در مورد برنامه ریزی برای توسعه دارالقرآن ، حفظ جزء 30 را یکی از مهم ترین برنامه ها دانسته و تکریم از چهره های قرآنی شهر را خواستار بودند .

در ابتدا مراسم مراد زاده رئیس آموزش و پرورش منطقه ایلخچی در خصوص اهمیت قرآن و ارزش تعلیم و تلاوت قرآن گفت : همان طور که در آیات قرآن کریم میبینیم خداوند خودش تاکید زیادی به قرائت  قرآن داشته و بعد از قرائت توجه به معانی و تدبر در قرآن مطرح می شود و مسئله مهم این است که قرائت قرآن دروازه ورود به اقیانوس بی کران مفاهیم قرآن است و باید توجه ویژه ای به بحث قرائت داشته باشیم که تاسیس دارالقرآن در شهر خودش یک نمونه بستر سازی در خصوص آموزش قرائت به دانش آموزان می باشد./ روشنی

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

 

به اشتراک بگذارید :