15 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ ۲۱:۵۸:۴۴
کد مطلب:  1739467
پیام سرپرست وزارت آموزش و پرورش به مناسبت سالروز حمله موشکی به مدرسه پیروز بهبهان

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در پیامی فرارسیدن سالروز شهادت ۷۴ دانش آموز و معلم بهبهانی در پی حمله موشکی ارتش بعث پیامی منتشر کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش در پیام علیرضا کاظمی آمده است: 

ایثار و شهادت در راه آرمان های وطن جزئی جدایی ناپذیر از فرهنگ غنی ایرانیان است. همانانی که در جای جای تاریخ با نثار جان والای خود حماسه ها آفریدند. 

چهارم آبان ۱۳۶۲ یادآور روزی افتخارآمیز در تاریخ ۸ سال دفاع مقدس است و سندی است بر حقانیت دفاع همه جانبه و فداکارانه مردم ایران اسلامی در برابر تمامی مستکبران و ظالمان.

در این روز ۷۴ دانش آموز و معلم مدرسه شهید حمدالله پیروز بهبهان مظلومانه و طی حمله موشکی بزدلانه ارتش بعث به فیض شهادت نائل می شوند و بار دیگر درس مردانگی و فرزانگی به جهانیان می دهند و به ظالمان تاریخ اثبات می کنند که در راه کسب علم و دانش جان والای خود را نیز فدا می کنند.

بی شک فداکاری و ایثارگری این شهدای عزیز همواره بر تارک تاریخ تعلیم و تربیت کشور می درخشد‌. پرواضح است که ترویج آموزه های ایثارگری در بین دانش آموزان کشور با تاسی به راه این شهدای والامقام وظیفه اصلی آموزش و پرورش در همه سطوح است.

شهادت این معلمان و دانش آموزان والامقام یادآور مظلومیت شهدای کربلا در راه آرمان هاست. این ۷۴ شهید آخرین مشق خود را تحت عنوان "ایثار جان......" با یکدیگر زمزمه کردند و با ایثار جان خود درس بزرگی به همه آزادی خواهان تاریخ آموختند.

اینجانب به نیابت از خانواده بزرگ فرهنگیان و دانش آموزان کشور به مردم شریف استان خوزستان، مردم ولایتمدار بهبهان و خانواده این شهدای عزیز و والامقام تبریک و تهنیت عرض می نمایم و از خداوند متعال مسئلت دارم تا روح این شهدای بزرگوار را با اولیا و صلحا محشور نماید.

علیرضا کاظمی 
سرپرست وزارت آموزش و پرورش

به اشتراک بگذارید :