23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ ۱۴:۱۱:۵۷
کد مطلب:  1739219
نماینده مردم تبریز، آذرشهر واسکو در مجلس شورای اسلامی:
هدف اصلی از رتبه بندی معلمان ارتقا کیفیت آموزش و حفظ منزلت و کرامت معلم است

نماینده مردم تبریز، آذرشهر واسکو در مجلس شورای اسلامی در جمع بانوان اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی تاکید کرد: هدف اصلی از رتبه بندی معلمان ارتقا کیفیت آموزش و حفظ منزلت و کرامت معلم است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، علیرضا منادی سفیدان در جمع بانوان اداره کل آموزش و پرورش استان در اردوگاه الغدیر تبریز گفت: واقعیت این است که در جامعه آموزش و پرورش رویه ای دیگر در پیش گرفته و قبل از کرونا آموزش مجازی نداشتیم و آموزش از طریق فضای مجازی به رویه جدید ورود پیدا کرده است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: فضای مجازی حساسیت خانواده ها را بیشتر کرده و کنترل دانش آموز در این فضای گسترده برای اولیا و معلمان سخت است و بحث سلامت روانی معلمین و دانش اموزان را به خطر می اندازد.

وی افزود: متاسفانه فضای مجازی ارتباط تصویری و صوتی دانش آموزان را برای جهان فراهم می کند و آموزش فضای مجازی برای معلمان که برای حضور در کلاس آمادگی پیدا کرده اند از اهمیت خاصی برخوردار است و باید کم کم  این آمادگی را ایجاد کنیم تا کنترل در دستشان باشد.

منادی با بیان اینکه به خاطر کرونا لایه کم کیفیت آموزشی در کشور ما شکل گرفته  و متاسفانه در دوران ابتدایی بیشتر حس می شود و آینده تحصیلی را به چالش می کشد ، افزود: نیاز است از نظر روانشانسی کارهای بسیاری انجام شود و خانواده ها هم بیشتر نسبت به این وضعیت معترض هستند و باید در ستادها دست در دست هم این بحران را حذف کنیم و با توسعه معلمان کیفیت جدید ایجاد کنیم.

رئیس کمسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطرنشان شد: رتبه بندی معلمان بیشتر از 10 سال است که معلق مانده و دولت مکلف است که در برنامه 5ساله اجرا کند و اساسی ترین مشکل ما این است که جایگاه معلم هنوز در جامعه ما بین مسئولان شناخته نشده است در حالی که معلم اندیشه و باور درست را به جامعه می دهد و رشد دهنده اندیشه است.

منادی یاداور شد: اگر می خواهیم جامعه ای آباد را داشته باشیم باید معلم در راحتی و آسایش باشد و این معلم است که برای ما رئیس جمهور و مدیر و ... تربیت می کند.

وی تاکید کرد: در بحث رتبه بندی معلمان بودجه تعیین شده است و مشکلی در این خصوص وجود ندارد و هدف اصلی در رتبه بندی ارتقا کیفیت آموزش و حفظ جایگاه منزلت و کرامت معلم است.

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: بالاتر از کلمه معلم نداریم و در سازمان ملی تعلیم و تربیت آموزش و پرورش و مراکز آموزش عالی در یک بستر هستند.

منادی در پایان گفت: معلم چراغ جامعه است و اسلام چیزی جز محبت نیست و توجه به ارباب رجوع در سیستم اداری دستگاه تعلیم و تربیت با رعایت این اصل ضروری است./ روشنی

 

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :