22 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ ۱۴:۲۸:۳۶
کد مطلب:  1737797
مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش در آیین افتتاح کلاس درس تربیت بدنی در منطقه سده فارس تاکید کرد:
افزایش سواد حرکتی دانش آموزان اولویت اصلی حوزه تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش است

مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه افزایش سواد حرکتی دانش آموزان اولویت اصلی حوزه تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش است گفت: طرح های مانند مدرسه ی پویا، خانه پویا در جهت همین هدف اجرا می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر محمد جعفری در آیین افتتاح کلاس تربیت بدنی در منطقه سده فارس گفت: نسل آینده زمانی موفق و آینده ساز خواهد بود که در تمام ابعادجسمانی ، اخلاقی و روحی پرورش پیدا کند و مقوله ورزش و تربیت بدنی در سلامت جسمانی دانش اموزان بسیار موثر است به شرط آنکه توام با اخلاق باشد.

مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: این پروژه با مساحت 150 مترمربع و اعتباری بالغ بر یک میلیارد و دویست میلیون ریال ساخته شده است.

جعفری گفت: : اگر می خواهیم فرزندان سالمی داشته باشیم نباید صرفا به ورزش قهرمانی فکر کنیم و باید به تربیت ورزشی دانش اموزان در بعد اخلاقی و جسمی توجه ویژه داشته باشیم .

وی  گفت: افزایش سرانه حرکتی دانش آموزان از اهداف اصلی حوزه تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش  بوده تا دانش آموزانی سالم و بانشاط را در جامعه تربیت کنیم.

مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: افزایش زیرساخت های ورزشی در کنار اجرای طرح هایی از قبیل مدرسه پویا، کلاس درس تربیت بدنی ، خانه پویا و سواد حرکتی به منظور افزایش سرانه حرکتی دانش آموزان و برای تامین سلامت آنها صورت گرفته است.

به اشتراک بگذارید :