22 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ ۱۳:۲۴:۲۵
کد مطلب:  1737611
مدیرکل دفتر دوره اول آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در ارتباط زنده با آیین افتتاحیه مرحله کشوری سومین دوره مسابقات آزمایشگاهی دبیران علوم تجربی در شیراز تاکید کرد:
تقویت مهارت استفاده از فضای مجازی در ارایه آزمایش ها در دانش آموزان از اهداف اصلی این مسابقات است

مدیرکل دفتر دوره اول آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: تقویت مهارتهای آزمایشگاهی دبیران علوم تجربی و تقویت مهارت استفاده از فضای مجازی در ارایه آزمایش ها در دانش آموزان از اهداف اصلی این مسابقات است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر مرضیه مسگرزاده در ارتباط زنده با آیین افتتاحیه مرحله کشوری سومین دوره مسابقات آزمایشگاهی دبیران علوم تجربی در شیراز گفت:باید به وسیله برگزاری اینگونه مسابقات روح کار تیمی را در دانش آموزان تقویت کنیم و تقویت مهارتهای عملی را در دستور کار قرار داشته باشیم.

مدیرکل دفتر دوره اول آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش  با بیان اینکه اهداف مشخصی برای این جشنواره در نظر گرفته شده است گفت: تقویت مهارت آزمایشگاهی در دبیران علوم تجربی از اولین و اساسی ترین اهداف این جشنواره است.

مسگر زاده گفت: یکی از مهمترین مشکلات در تدریس درس علوم تجربی فاصله گرفتن معلمان از انجام انواع آزمایش ها است که این مساله میتواند به جرات ورزی معلمان و عدم اطمینان کافی به عمل آزمایشی نشات گیرد.

وی افزود: یادگیری از راه آزمون و خطا و دست ورزی و عمل آزمایشگاهی موجب تعمیق مفاهیم و پرورش خلاقیت در دانش آموزان و افزایش جرات ورزی و مهارتهای معلمان خواهد شد.

مدیرکل دفتر دوره اول آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: دومین هدف این مسابقات تقویت مهارت استفاده از فضای مجازی در ارایه آزمایش ها است که میتواند آموزش مجازی را از حوزه نظری خارج کند و با فعالیت های عملی گره بزند تا از اوقات فراغت دانش اموزان نیز بتوان به خوبی بهره گرفت.

مسگرزاده گفت: تقویت انگیزه و افزایش اعتماد دبیران علوم تجربی از دیگر اهداف اساسی و کاربردی این مسابقات می باشد.

وی بیان کرد: افزایش توان دانش آموزان در فعالیت های آزمایشی و دست ورزی به وسیله  افزایش توان معلمان علوم تجربی از دیگر اهداف مهم این مسابقات آزمایشگاهی است.

مدیرکل دفتر دوره اول آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش باتاکید بر اینکه انجام بسیار از آزمایش ها نیاز به ابزار صنعتی ندارد افزود: استفاده موثر از وسایل ساده و در دسترس در عمل آزمایشی می تواند انگیزه معلمان و دانش اموزان را در انجام عمل آزمایشی تقویت کند.

وی گفت: باید از پایان این مسابقات مسابقات را مجدد مورد تحلیل قرار دهیم ببینیم آیا چقدر به اهداف مورد نظر دست پیدا کرده ایم.

گفتنی است مرحله کشوری مسابقات آزمایشگاهی دبیران علوم تجربی از 3 تا 6 آبان ماه باحضور معلمان منتخب  علوم تجربی سراسر کشور در شیراز برگزار خواهد شد.

 

به اشتراک بگذارید :