22 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ ۱۳:۲۳:۰۶
کد مطلب:  1737603
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس در آیین افتتاحیه مرحله کشوری سومین دوره مسابقات آزمایشگاهی دبیران علوم تجربی در شیراز تاکید کرد:
ساده سازی عمل آزمایشی موجب تقویت علاقه و انگیزه دانش آموزان در درس علوم خواهد شد

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس گفت: مرحله کشوری مسابقات آزمایشگاهی دبیران علوم تجربی از 3 تا 6 آبان ماه باحضور معلمان منتخب علوم تجربی سراسر کشور در شیراز برگزار خواهد شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، رسول قانونی در آیین افتتاحیه مرحله کشوری سومین دوره مسابقات آزمایشگاهی دبیران علوم تجربی در شیراز گفت: اینگونه همایش ها و برنامه ها توسعه حرفه ای معلمان را در برخواهد داشت و رشد شایستگی های معلم لزوما با اخذ مدرک تحصیلی صورت نمی گیرد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه ساده سازی عمل آزمایشی موجب تقویت علاقه و انگیزه دانش آموزان در درس علوم خواهد شد گفت:تبادل تجربیات ارزشمند معلمان می تواند تدریس را غنی تر کند و یادگیری را برای دانش آموزان تسهیل نماید.

قانونی  گفت: فعالیت های آزمایشگاهی را باید به عنوان رکن اصلی آموزش درس علوم تلقی کرد که موجب رشد مهارتها و تعمیق بینش دانش آموزان می شود.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس گفت: یادگیری عمیق دروس آزمایشگاهی از اهداف اصلی برگزاری این مسابقات است که این رویداد علمی موجب ایجاد یک نشاط علمی نیز خواهد شد.

قانونی گفت: فعال سازی بیش از پیش فعالیت های آزمایشگاهی در مدارس و تشویق فعالیت های گروهی و دوری از رقابتهای مضر از دیگر اهداف برگزاری این دوره مسابقات است.

 

به اشتراک بگذارید :