18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ ۱۳:۲۱:۴۳
کد مطلب:  1737601
آیین افتتاحیه مرحله کشوری سومین دوره مسابقات آزمایشگاهی دبیران علوم تجربی در شیراز برگزار شد

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: فعالیت های عملی و آزمایشگاهی جز جدایی ناپذیر و لاینفک درس علوم تجربی می باشد و این فعالیت ها در تعمیق و تثبیت یادگیری بسیار اثر بخش و کارامد می باشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی در آیین افتتاحیه مرحله کشوری سومین دوره مسابقات آزمایشگاهی دبیران علوم تجربی در شیراز گفت: ساده سازی فعالیت های آزمایشی و استفاده از امکانات در دسترس  باید در دستور کار معلمان قرار گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: عمل آزمایشی ممکن  است قبل از شروع تدریس، حین تدریس یا بعد از عمل تدریس اتفاق بیفتد که تجربه نشان داده حالت اول اثر بخش تر است.

اسماعیلی گفت: فطرت حقیقت جویی دانش آموزان را می توان با اجرای فعالیت های آزمایشگاهی و عملی احیا و تقویت کرد و ذوق و انگیزه یادگیری را در آنان افزایش داد.

وی گفت: تحقیقات نشان داده است یادگیری مبتنی برتجربه میتواند اثربخشی بیشتری داشته باشد و این گونه مسابقات می تواند موجب رشد مهارتهای حرفه ای و تخصصی معلمان نیز شود.

گفتنی است مرحله کشوری مسابقات آزمایشگاهی دبیران علوم تجربی از 3 تا 6 آبان ماه باحضور معلمان منتخب علوم تجربی سراسر کشور در شیراز برگزار خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :