23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ ۱۵:۴۰:۰۹
کد مطلب:  1736079
با حضور مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش در شیراز انجام شد:
افتتاح 4 پروژه ورزشی دانش آموزی در شیراز

مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: در سال تحصیلی جاری 2 هزار مدرسه پویا و کلاس درس تربیت بدنی در کشور افتتاح خواهد شد که سهم فارس از این پروژه ها 120 طرح می باشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر محمد جعفری در آیین افتتاح 4 پروژه ورزشی دانش آموزی در شیراز گفت: حوزه معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش تمام برنامه های خود را ذیل سند تحول بنیادین و براساس مدرسه محوری، فراگیر محوری، تخصص محوری و ارزش محوری دنبال کرده است.

مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: افزایش سرانه حرکتی دانش آموزان از اهداف اصلی ما بوده است تا دانش آموزانی سالم و بانشاط را در جامعه تربیت کنیم.

جعفری گفت: با بروز کرونا به دنبال افزایش مشارکت والدین در سلامت دانش آموزان بودیم و پروژه کوچ را براین اساس پی ریزی و اجرا کردیم.

وی با بیان اینکه بر اساس آمار سال 1398 وزارت بهداشت 80 درصد علت مرگ و میر افراد جامعه را بیماری های غیر واگیر دار تشکیل می دهد افزود: عامل بروز 70 درصد بیماری های غیرواگیر دار کم تحرکی افراد می باشد.

مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: بر اساس تحقیقات انجام گرفته بر روی بیش از 112 هزار دانش آموز در سال 97-96 متوجه شدیم 27 درصد دانش آموزان کشور دارای اضافه وزن و چاقی بودند.

جعفری گفت: قبل از اجرای طرح کوچ BMI نزدیک به 25 میلیون دانش آموز را بررسی کردیم که نزدیک 30 درصد دانش آموزان کشور دارای اضافه وزن و چاقی و 6 درصد دارای لاغری و خیلی لاغری بودند و تنهاد 63 و 9 دهم درصد دانش آموزان دارای وزن طبیعی بودند.

وی گفت: افزایش زیرساخت های ورزشی در کنار اجرای طرح هایی از قبیل مدرسه پویا، کلاس درس تربیت بدنی ، خانه پویا و سواد حرکتی به منظور افزایش سرانه حرکتی دانش آموزان و برای تامین سلامت آنها صورت گرفته است.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس نیز گفت: برای موفقیت در فعالیت های ورزشی و تربیت بدنی باید توجه را روی مدارس و دانش آموزان معطوف کنیم تا با استعدادیابی و پرورش ظرفیت ها در صحنه های بین المللی بدرخشیم.

دکتر فرهاد اسماعیلی گفت: سرانه ورزشی دانش آموزان دختر بسیار کم است که باید توجه را به سمت توسعه فضای ورزشی برای دانش آموزان دختر معطوف کنیم.

وی گفت: به دست آوردن هرمدال جهانی برای کشور، غرور ملی را تهییج می کند و انگیزه را برای گرایش دانش آموزان به امر ورزش زیاد تر می کند.

اسماعیلی گفت: اعتبارهای خوبی از سوی حوزه تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش برای اتمام پروژه های نیمه تمام ورزشی فارس تدارک دیده شده است که میتواند کمک حال سلامت و موجب نشاط بسیاری از دانش آموزان باشد.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس نیز با بیان اینکه امروزر افتتاح طرح سواد حرکتی را در آموزشگاه دخترانه معارف 7 ناحیه 1 شیراز خواهیم داشت گفت: خوشبختانه امروز طرح مدرسه پویا و کلاس درس تربیت بدنی با زیربنای 70 متر مربع و اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 250 میلیون ریال در این آموزشگاه افتتاح خواهد شد.

احمدعلی قهرمانی افزود: همچنین زمین چمن طبیعی ویژه بانوان به مساحت 7 هزار و 500 مترمربع و پیست دوومیدانی مجموعه ورزشی نرجس به مساحت 4 هزار متر مربع را مجموعا با اعتباری بالغ بر 7 میلیارد ریال به مناسبت فرا رسیدن هفته تربیت بدنی و ورزش افتتاح خواهیم کرد.

وی ادامه داد: کلاس درس تربیت بدنی آموزشگاه علی بن ابی طالب ناحیه 4 شیراز با زیربنای 200 مترمربع و اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 300 میلیون ریال از دیگر پروژه هایی است که امروز در شیراز افتتاح خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :