13 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ ۱۲:۰۸:۰۰
کد مطلب:  1735941
شفیع پور در جلسه شورای اداری سوادآموزی بیان نمود
همه جامعه در قبال بی سوادی مسئول هستند

تهران جلسه شورای اداری سوادآموزی شهر تهران برگزار گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران جلسه شورای اداری سوادآموزی شهر تهران برگزار گردید.

شفیع پور معاون سوادآموزی آموزش و پرورش شهر تهران در این جلسه با اشاره به رسالت عام در قبال بی سوادی گفت که همه جامعه در قبال بی سوادی مسئول هستند و همه دستگاهها و افراد باید کمک کنند که چهره بی سوادی از جامعه رخ ببندد و آموزش و پرورش علاوه بر سهیم بودن در رسالت عام ، رسالتی خاص دارد که همانا با سواد کردن افراد جامعه است ، فارغ از اینکه سن وسال آنها به چه میزان است.

شفیع پور در ادامه گفت، هر چند اولویت و حوزه اصلی آموزش و پرورش عمومی از پیش دبستانی تا دانشگاه خردسالان و نوجوانان را عهده دار است ولی همزمان و موازی با آن مسئولیت با سواد کردن افراد بزرگسال محروم از خواندن و نوشتن را عهده دار می باشد و در این راستا در آئین نامه اجرائی مدارس به مدیران مدارس ، شورای مدرسه ، شورای معلمان و انجمن اولیاء و مربیان تکالیفی را تعیین کرده که افراد بزرگسال بی سواد را شناسایی، جذب و باسواد کنند.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به چهل یکمین جلسه کمیسیون معین شورای عالی آموزش و پرورش گفت : با توجه به اصلاحات صورت گرفته جایگاه سوادآموزی در بخش های مختلف ارکان مدرسه تقویت شده و در راستای شناسایی ظرفیت ها و سازماندهی قابلیت ها و داشته های مدارس در اجرای برنامه های سوادآموزی تاکید شده است.

وی در ادامه به این بند به شرح زیر پرداخت:

بند 7ماده 10 وظایف مدیر مدرسه : برنامه ریزی و زمینه سازی برای اجرای برنامه های سوادآموزی مدرسه محور با استفاده از تمام ظرفیتهای موجود در شناسایی ، جذب و آموزش اولیای بی سواد و کم سواد جامعه محلی.

بند 16 بخش ب وظایف و اختیارات شورای مدرسه : تصمیم گیری در مورد دایر بودن مدرسه دراوقات خارج از برنامه روزانه و ایام تعطیلات رسمی برای فغالیتهای فوق برنامه آموزشی ، پرورشی ، ورزشی و سوادآموزی.

بند 20 : جلب مشارکت و همکاری معلمان در آموزش بی سوادان.

بند 22وظایف و اختیارات شورای معلمان: فراهم آوردن زمینه همکاری معلمان علاقمند برای آموزش اولیاء و خانواده های بی سواد و کم سواد در تحقق اهداف سوادآموزی.

بند 6 وظایف و اختیارات انجمن اولیا و مربیان: شناسایی اولیای  بی سواد دانش آموزان ، افراد بی سواد محله و برنامه ریزی برای باسواد کردن آنها با استفاده از ظرفیت های مدرسه ( معلمان علاقمند ، همکاران ، اولیای با سواد و ...) با تایید شورای مدرسه.

به اشتراک بگذارید :