22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ ۱۳:۰۶:۴۹
کد مطلب:  1735787
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران خبر داد:
تمدید جشنواره تجارب برتر مشاوره‌ای با رویکرد جدید

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران از تمدید جشنواره تجارب برتر مشاوره‌ای با رویکرد جدید خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «محمد شعبانی» در نشست تخصصی تیم دبیرخانه جشنواره تجارب برتر مشاوره ای که صبح امروز با حضور محمد مصطفوی معاون اداره کل امور تربیتی، مشاوره و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، ضمن تولد پیامبر اسلام(ص) گفت: تولد این پیامبر نور و رحمت تمام معادلات دنیا را تغییر داده و مسیر جدید در تاریخ ایجاد کرد.

وی در ادامه با قدردانی از تیم مشاوره و مراقبت‌های اداره کل آموزش و پرورش مازندران اظهار کرد: این تیم در برگزاری جشنواره های همیار مشاور و تجربیات برتر مشاوره ای عملکرد بسیار خوبی داشت که از آن جمله می توان به انسجام بخشی امور و برگزاری کارگاههای ویژه برای ترییت مدرسان میانی برای مشاوره اولیا و دانش‌آموزان اشاره کرد.

معاون پرورشی و فرهنگی اموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: با تلاش تیم معاونت پرورشی توانستیم رویکردهای پروژه مهر را تغییر داده و جنبه تربیتی آن را پررنگ کنیم.در همین راستا شعار پروژه مهر مازندران حول محور پرورشی و تربیتی تعریف شد.

وی از آغاز به کار دومین سال فعالیت یاریگران زندگی در استان مازندران خبر داده و گفت: در سال جاری قصد داریم تا این فعالیت را در سطح 2000 مدرسه استان گسترش دهیم.در ساماندهی نیروهای انسانی در حوزه مشاوره نیز بسیار حساس و دقیق بودیم.

شعبانی ضمن تقدیر از وزارت آموزش و پرورش به علت نقشهایی که به آموزش و پرورش مازندران در برگزاری جشنواره های مختلف واگذار شده، تصریح کرد: جشنواره های لاله های روشن، همیار مشاور، تجارب برتر تربیتی و ... را به شکلی برگزار کردیم که پویایی را در عملکرد این جشنواره ها می توان مشاهده کرد، و در همین راستا نیاز به حمایت جدی داریم.

وی ابراز امیدواری کرد: در برگزاری سومین جشنواره همیار مشاور به دبیری استان مازندران تمام تلاش خودمان را به کار خواهیم بست تا با قدرت اجرایی شود.و رویکرد ما درگیر کردن جامعه بیشتری از مشاوران و دانش‌آموزان در این جشنواره است.از همین رو کانالی را با عنوان همیار مشاور در دوگروه پسران و دختران ایجاد کرده و اقدامات خوبی در زمینه دانش‌افزایی و توانمندسازی انجام دادیم.

این مقام مسئول استانی از شکل گیری مدلهای جدیدی در برگزاری جشنواره های این حوزه خبر داده و گفت: لازم است تا به سمت گفتمان سازی پیش برویم و یکی از رویکردهای ما به نمایش گذاشتن آثار و استفاده از ظرفیت اساتید برتر دانشگاه در خصوص تحلیل و گفتگو در رابطه با آثار به نمایش گذاشته شده هستیم تا هم دانش‌افزایی صورت پذیرد و هم انگیزه ها برای حرکت و پویایی مشاوران بیشتر شود.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه فضای مجازی به شناسایی استعدادهای جدید در حوزه های مختلف کمک کرده است، خاطرنشان کرد: به دلیل تغییر رویکردهای جشنواره تجارب برتر مشاوره ای ، مهلت ارسال آثار را تمدید کرده ایم که به زودی اطلاع رسانی های لازم نیز انجام خواهد شد.

 

به اشتراک بگذارید :