22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ ۱۲:۵۴:۳۴
کد مطلب:  1735729
معاون اداره کل امور تربیتی، مشاوره و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی وزارت آموزش و پرورش تأکید کرد:
ضرورت توسعه کیفی جشنواره‎های حوزه مشاوره و پیشگیری

معاون اداره کل امور تربیتی، مشاوره و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی وزارت آموزش و پرورش بر ضرورت توسعه کیفی جشنواره‎های حوزه مشاوره و پیشگیری تأکید کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «محمد مصطفوی» در نشست تخصصی تیم دبیرخانه جشنواره تجارب برتر مشاوره ای که با حضور محمد شعبانی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران برگزار شد، با اشاره به عملکرد درخشان استان مازندران در دبیرخانه جشنواره همیار مشاور اظهار کرد: پیشنهاد استقرار دائمی این جشنواره در مازندران، در وزارت آموزش و پرورش مطرح شده و نگاه مثبتی به این موضوع وجود دارد.

وی در همین رابطه افزود: جشنواره همیار مشاور در دو دوره قبلی خود که به دبیری استان مازندران برگزار شد، شکلی علمی داشته و با همین رویکرد نیز برگزار شد.در بسته های درحال تدوین وزارت نیز، بحث همیار مشاور به عنوان یک برنامه کلیدی و مهم در حوزه مشاوره تعریف شده است.

معاون اداره کل امور تربیتی، مشاوره و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به عضویت 92 هزار دانش‌آموزکشور در برنامه همیار مشاور تصریح کرد: همیاران مشاور در مقطع متوسطه اول و دوم در 6 سطح طبقه بندی شده و بر اساس 6 رنگ و سطح تعریف شده، آموزشهای لازم را دریافت می کنند.

این مقام مسئول وزارتی تأکید کرد: به دنبال توسعه کمی در این حوزه نیستیم و تقویت، توسعه کیفی و توانمندسازی در این موضوع را در دستور کار خود داریم.

مصطفوی بر ایجاد گفتمان سازی در برگزاری جشنواره تجارب برتر مشاوره ای تأکید کرده و گفت: در جشنواره تکنیک‌های برتر مشاوره‌ای به دنبال گفتمان سازی، درمان مشاوره‌ای، ایجاد دستاورد و بازخورد مناسب هستیم و این توان در تیم حوزه معاونت پرورشی مازندران برای اجرای مطلوب این جشنواره وجود دارد.

وی تصریح کرد: گفتمان سازی در این حوزه، منجر به مطالبه گری و ایجاد عزت نفس در مشاوران می شود.از همین رو برای ایجاد گفتمان سازی لازم است تا از ظرفیت اساتید دانشگاهی به نحو مطلوب استفاده شود.

محمد مصطفوی با تأکید بر ضرورت کمک دیگر دبیرخانه ها به دبیرخانه این جشنواره خاطرنشان کرد: اگر به دنبال نگاه نو در حوزه پرورشی هستیم باید از حوزه مشاوره حمایت جدی کرده و رویکرد جدیدی به این حوزه داشته باشیم.

به اشتراک بگذارید :