22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ ۰۸:۳۰:۱۴
کد مطلب:  1735041
در آموزش و پرورش ناحیه 6 اصفهان انجام شد؛
افتتاح مدرسه سپیده ایرانی (واحد شماره ۹) در روستای برکان

مدرسه سپیده ایرانی (واحد شماره ۹) در روستای برکان در حوزه مدیریت آموزش و پرورش ناحیه ۶ اصفهان، با حضور مسئولین به بهره برداری رسید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، مدرسه سپیده ایرانی (واحد شماره ۹) در روستای برکان در حوزه مدیریت آموزش و پرورش ناحیه ۶ اصفهان، با حضور مسئولین به بهره برداری رسید.این مدرسه با مشارکت امیر محمود جهانی خیر مدرسه ساز و اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اصفهان تامین اعتبار شده است.

مدرسه سپیده ایرانی با زیربنای ۴۸۱ متر مربع، متراژ محوطه سازی ۳۸۸ متر مربع، متراژ زمین ۹۸۸ متر مربع، متراژ دیوارکشی ۶۳ متر طول و سازه اسکلت بتنی احداث شده است و شامل ۶ باب کلاس درس، ۲ باب اتاق اداری و معلم، ص باب سالن چندمنظوره و ۱ باب آزمایشگاه است.

سید محمد میرپور سرپرست اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان در مراسم افتتاح این مدرسه، با اشاره به اینکه مدرسه سازی به تعبیر بزرگان کارخانه انسان سازی است، گفت: خیرین مدرسه ساز ستارگان آسمان خداوند و سازندگان برج های امید و عاطفه هستند. 

وی با اشاره به دیدگاه امیر محمود جهانی خیر مدرسه ساز، گفت: این خیر مدرسه ساز به دنبال ساخت مدرسه امن و ایمن هستند و باتوجه به روحیه مدرسه سازی به صورت دقیق و با برنامه ساخت فضاهای آموزشی را با جدیت و علاقه دنبال می کنند. این خیر مدرسه ساز تاکنون مدارس زیادی در استان اصفهان احداث کرده که نشان دهنده دید بلند او و خانواده اش است.

سرپرست اداره کل نوسازی مدارس استان با بیان اینکه به خود می بالم به خیرین مدرسه ساز خدمت می کنم، افزود: اگر امروز دنبال توسعه و اقتصاد و صنعت قوی هستیم باید به دنبال مدرسه امن و ایمن و مجهز باشیم تا دانش آموزان بتوانند در این فضا رشد کنند و باعث پیشرفت کشور شوند. برای تحقق این هدف و داشتن مدرسه های امن و ایمن در آموزش و پرورش باید با مشارکت مردم و دولت گام برداریم.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۳۰ درصد از مدارس استان نیاز به بازسازی دارد، گفت: با اعتبارات دولتی که در اختیار داریم، اگر خیرین مدرسه ساز به کمک ما نیایند نمی توانیم مشکل فضا را در آموزش و پرورش حل کنیم. 

میرپور به نیاز شدید به فضاهای آموزشی در ناحیه ۶ اصفهان اشاره و تصریح کرد: همکاران من در ناحیه ۶ آموزش و پرورش تلاش می کنند با کمک خیرین مدرسه ساز نیاز این ناحیه را برطرف کنند.

وی با بیان اینکه از محل اعتبارات تخریب و بازسازی توانسته ایم باتوجه به مصوبات دولت و مجلس تعداد زیادی کلاس ایمن به مجموعه فضاهای آموزشی استان اضافه کنیم، افزود: در ناحیه ۶، تخریب و بازسازی ۱۵۰ کلاس درس در دستور کار قرار گرفته که تاکنون ۱۳۰ کلاس آماده بهره برداری شده و مابقی در دست اجرا است. همچنین بیش از ۷۰ درصد مدارس ناحیه ۶ استانداردسازی شده و سیستم به روزی دارد.

سرپرست اداره کل نوسازی مدارس استان با اعلام اینکه در شروع سال تحصیلی جدید ۱۰ پروژه در ناحیه ۶ در دستور کار قرار دادیم، گفت: این مدارس با زیربنای ۶ هزار و ۸۳۷ متر مربع و ۴۲ کلاس درس در اختیار مجموعه آموزش و پرورش قرار می گیرد. ضمن اینکه ۲۳ پروژه نیز با کمک خیرین و اعتبارات دولتی در ناحیه ۶ در دستور کار قرار داریم. 

وی خاطرنشان کرد: مدرسه ای که امروز به بهره برداری رسید با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان احداث و با کمک خیر مدرسه ساز و همت پیمانکاران آماده بهره برداری شد.

 امیر محمود جهانی-خیر مدرسه ساز نیز در این مراسم با بیان اینکه این اولین مدرسه ابتدایی است که در این ناحیه افتتاح می کنم، گفت: مدرسه را به نام همسرم افتتاح کردم تا توشه ای برای آخرت ایشان باشد. ایشان چنان علاقه ای به ساخت مدرسه و تاکید بر اهمیت دوره ابتدایی دارند که در زمان ساخت مدرسه نیز درخواست کردند دفتر کوچکی در مدرسه احداث شود تا بتوانند در آنجا مستقر شده و با کادر آموزشی مدرسه برای رفع مشکلات دانش آموزان همکاری کنند.

وی با گرامیداشت یاد مرحوم مهندس میربد که در ساخت این مدرسه تلاش و همراهی زیادی داشتند، گفت: کار خیر بسیار پربرکت است و اگر ریالی صرف کار خیر کنید چندین برابر بر می گردد. امروز هزینه فضاهای آموزشی بالا رفته و به همین خاطر از مدیران مدارس درخواست می کنم در بهره برداری از فضاهای آموزشی دقت زیادی داشته باشند.

به اشتراک بگذارید :