23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ ۱۵:۴۴:۵۶
کد مطلب:  1734597
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان:
رتبه بندی معلمان گامی در جهت ارتقای کرامت و منزلت آنان است

مدیر کل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به اینکه به طرح رتبه بندی معلمان نباید صرفا نگاه مالی داشت، گفت: طرح رتبه بندی جایگاه و کرامت معلمان و فرهنگیان را افزایش می دهد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان محمد رحمتی پیش از ظهر جمعه در نشست اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با مدیران آموزش و پرورش استان، با تأکید بر ضرورت نگاه ویژه به موضوع آموزش و پرورش، اظهار کرد: جای امیدواری است که کمیسیون آموزش مجلس حساسیت بالایی نسبت به مسائل این حوزه دارد.

وی در ادامه به طرح رتبه بندی معلمان اشاره و با بیان اینکه این طرح را تنها در حوزه‌های مالی و پرداختی نمی‌توان ارزیابی کرد، اضافه کرد: اجرای این طرح سبب ارتقای جایگاه فرهنگیان و معلمان شده و ارزش و کرامت آنها را حفظ می‌کند.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس باید به این بخش توجه کند، ادامه داد: فرهنگیان با مشکلات و چالش‌های بسیاری مواجه هستند که همراهی این کمیسیون بسیار امیدوار کننده است.

رحمتی با اشاره به اینکه توجه به حوزه آموزش و پرورش سرمایه گذاری برای ساختن آینده بهتر برای کشور است، گفت: یکی از مهم‌ترین اولویت‌های در آموزش و پرورش تعیین تکلیف نیروها فعال در این حوزه و طرح رتبه بندی معلمان است.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات به وجود آمده با شیوع ویروس کرونا در فرآیند آموزش، تصریح کرد: باید در دوران پسا کرونا مشکلات فرهنگیان بررسی و واکاوی شود زیرا در این مدت این قشر تلاش و مجاهدت فراوانی انجام داده‌اند.

در ادامه این جلسه رئیس دانشگاه فرهنگیان استان گیلان با اشاره به تحصیل پنج هزار و ۷۱۳ دانشجو در این دانشگاه، گفت: از این تعداد، سه هزار و ۲۵۰ نفر در پردیس امام علی( ع ) تحصیل می‌کنند.

صفری با اشاره به کمبود امکانات و تجهیزات خاطرنشان کرد: امکانات پردیس امام علی( ع) حتی به اندازه یک مدرسه نیست و در این دانشگاه با مشکلات زیادی رو به رو هستیم.

وی همچنین به کمبود نیروی انسانی در دانشگاه فرهنگیان اشاره تصریح کرد: توجه به دانشگاه فرهنگیان با توجه به حجم بالای ورودی دانشجویان آن بسیار ضعیف است.

 

به اشتراک بگذارید :