3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ ۱۴:۳۰:۰۹
کد مطلب:  1734587
مدیر کل قران، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش:
طرح های قرآنی در هیئت های اندیشه ورز از مدرسه تا وزارتخانه تدوین می شود

مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش طی سخنانی در چهارمین دوره دوسالانه توانمند سازی رؤسا، کارشناسان مسئول و کارشناسان قرآن، عترت و نماز سراسر کشور گفت: طرح های قران، عترت و نماز پس از مطرح شدن در هیئت اندیشه ورز تدوین و اجرایی می شود، هیئت هایی که متشکل از رده های مختلف از مدرسه تا وزارتخانه است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، چهارمین دوره دوسالانه توانمند سازی رؤسا، کارشناسان مسئول و کارشناسان قرآن که به میزبانی این اداره کل از دوشنبه 26 مهرماه 1400 در حرم مطهر امام خمینی(ره) در حال برگزاری است، عصر امروز چهارشنبه 28 مهرماه به پایان خواهد رسید.
«محمدرضا مسیب زاده» در جمع رؤسا، کارشناسان مسئول و کارشناسان قرآن، تصریح کرد: خدا را شاکریم که در این مکان متبرک گرد هم آمده ایم و امیدوارم این چند روز جز عمر ما محسوب نشود.
وی اقدامات همه دست اندرکاران در وزارت و اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران جهت برگزاری این دوره را «عاشقانه» توصیف کرد افزود: این دوره توانمندسازی یک کار علمی و قرآنی بزرگ است. تنها بخشی که دوره توانمند سازی برای کارشناسان مناطق و استانی برگزار می‌کند، حوزه قرآن، عترت و نماز است.
مدیر کل قران، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در حوزه قرآن عترت و نماز آموزش و پرورش، ۱۶۰ جلسه اندیشه ورز برگزار شده است که یک جمع عالم از کف مدرسه تا ستاد هستند و نظرات آنها محور کار است.
مسیب زاده اضافه کرد: بهترین طرح ها و برنامه از استان ها استخراج می‌شود، و ماحصل تمام این اندیشه ها تبدیل شد به کتاب ندای رحمت که تمام شیوه نامه ها و فعالیت های قرآن عترت و نماز در آن موجود است.
وی کتاب‌های «ندای رحمت» و « زلال تربیت» را کتب راهبردی حوزه قرآن، عترت و نماز ذکر کرده و گفت: مجموعه دستورالعمل های اجرایی در سه حوزه قرآن عترت و نماز در کتاب ندای رحمت آمده است و تمامی فعالیت ها بر این اساس قابل اجراست، بنابراین کتاب ندای رحمت را ملاک قرار دهید و نکته به نکته و خط به خط آنرا باید بدانید و طبق آن عمل کنید.
مدیر کل قران، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ندای رحمت، الگوی سایر بخش های وزارتخانه است، آن را خالی از عیب ندانست و وظیفه همه دلسوزان و کارشناسان قرآن را رفع این عیوب جهت چاپ نسخه جدیدش در سال آینده عنوان کرد.
مسیب زاده در ادامه گفت: کتاب زلال تربیت، کتابی تمام دیجیتال بوده و در آموزش و پرورش بی نظیر است چراکه حاوی واقعیت افزوده، واقعیت مجازی و.. که تمام دستورالعمل ها بخشنامه ها در آن آمده است.
وی افزود: بخش دیگر این کتاب لینک هاست و بخش چهارم کتابخانه دیجیتال است که همه تولیدات قرآنی در این کتابخانه موجود است.
مدیر کل قران، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: بیست سال قبل که کار اداره کل قرآن عترت و نماز شروع شد، ۲ نفر نیرو داشتیم اما اکنون ۱۲۰۰ نیرو در کل استان ها داریم و انتظار دارم دو کتاب ندای رحمت و زلال تربیت همراه همه مدیران قرآنی آموزش و پرورش کشور باشد.
مسیب زاده اظهار داشت: همدلی، همراهی و همکاری رمز موفقیت است که نتیجه آن کار گروهی است و دوم مستند سازی همه فعالیت هاست.
وی با اشاره به چهارمین دوره آموزشی توانمند سازی کارشناسان قرآن، عترت و نماز گفت: تنها بخشی که دوره توانمند سازی کارشناسان مناطق و استانی برگزار می‌کند حوزه قرآن، عترت و نماز است.

 

به اشتراک بگذارید :