3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ ۱۳:۰۳:۰۰
کد مطلب:  1734581
دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور:
آموزش و پرورش متولی اصلی مطالبه رهبری در خصوص تربیت حافظان قرآن است

دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی در چهارمین دوره دوسالانه توانمند سازی رؤسا، کارشناسان مسئول و کارشناسان قرآن، عترت و نماز سراسر کشور گفت: آموزش و پرورش متولی اصلی مطالبه مقام معظم رهبری در خصوص تربیت حافظان قرآن است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، چهارمین دوره دوسالانه توانمند سازی رؤسا، کارشناسان مسئول و کارشناسان قرآن که به میزبانی این اداره کل از دوشنبه 26 مهرماه 1400 در حرم مطهر امام خمینی(ره) در حال برگزاری است، عصر امروز چهارشنبه 28 مهرماه به پایان خواهد رسید.
حجت الاسلام والمسلمین «حمید محمدی» دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور طی سخنانی در جمع رؤسا، کارشناسان مسئول و کارشناسان قرآن، تصریح کرد: ظرفیت های نهادی و ارتباطی آموزش و پرورش در داخل و بیرون این سازمان بی نظیر است و متولی اصلی مطالبه مقام معظم رهبری در خصوص تربیت حافظان قرآن، آموزش و پرورش است.
وی افزود: مطابق آیات قرآنی، اساس فرستادن پیامبران و تعالیم انبیا، دعوت به خداست و این مهم باید در آموزش و پرورش به طور جدی دنبال شود.
محمدی، مهمترین رکن سازمان را «انسان» دانست و گفت: انسان مومن، موتور پیشران توسعه و عدالت در جامعه است، پس باید خودمان الهی و قرآنی شویم و مردم و جامعه را نیز الهی و قرآنی کنیم.
دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور خاطرنشان کرد: قرآن، عترت و نماز همه زیارت خداوند است و کارشناسان قرآن، عترت و نماز، زائران همیشگی و مداوم خداوند هستند؛ از آنجا که شرط نقش آفرینی در این حوزه طهارت و اخلاص است، در نتیجه هر موضوعی که موجب طهارت و اخلاص شود موجب توانمندی خواهد شد.
وی مهمترین کار در توانمندسازی را تلاش برای ربّانی سازی عنوان کرده و اضافه کرد: اولین محور توانمندسازی کارشناسان قرآن عترت و نماز، و ربانی سازی آنان، دانش افزایی است.
حجت الاسلام محمدی، دومین محور توانمندسازی را سعه ‌صدر و وسعت نظر دانست و تاکید کرد: ابزار مدیریت سعه صدر است. رسالت معلمی در حوزه قرآن عترت و نماز با شرح صدر حاصل می شود و شرح صدر مهمترین عامل گسترش فعالیتهای قرآنی است.
دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور در پایان اظهار داشت: یک کارشناس قرآن، یک مدیر و معلم قرآنی، باید یک عالم ربانی در اداره و مدرسه خود باشد؛ ربانی کسی است که منصوب به رب است و با پروردگارش ارتباط دارد، و مردم با نگاه به او یاد خدا می افتند.

 

به اشتراک بگذارید :