21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ ۱۲:۰۵:۵۹
کد مطلب:  1734571
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش:
آموزش معارف قرآنی از پیش دبستانی باید در اولویت باشد

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش، با حضور در چهارمین دوره دوسالانه توانمند سازی رؤسا، کارشناسان مسئول و کارشناسان قرآن، عترت و نماز سراسر کشور تاکید کرد: از آنجا که بر اساس روایات اسلامی، آموزش در سنین کودکی مانند حکاکی بر سنگ می باشد، آموزش معارف قرآنی از پیش دبستانی باید در اولویت باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، چهارمین دوره دوسالانه توانمند سازی رؤسا، کارشناسان مسئول و کارشناسان قرآن که به میزبانی این اداره کل از دوشنبه 26 مهرماه 1400 در حرم مطهر امام خمینی(ره) در حال برگزاری است، عصر امروز چهارشنبه 28 مهرماه به پایان خواهد رسید.
خانم «رضوان حکیم زاده» معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش، طی سخنانی در جمع رؤسا، کارشناسان مسئول و کارشناسان قرآن، حضور در همایش‌های قرآنی را یک رزق معنوی دانست.
وی با بیان اینکه مترقی ترین علوم تربیتی از قرآن قابل استخراج است، تصریح کرد: توجه به ظرفیت انسان ها در آیات قرآنی اساس تکلیف هر فرد است و در مسائل تربیتی دانش آموزان راهگشا است.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: به دلیل اثرگذاری بالا در دوره پیش دبستانی و دبستان، آموزش معارف قرآنی به این دوره وسنین پایین تر باید در اولویت باشد، چرا که بر اساس روایات موجود آموزش در کودکی مانند حکاکی بر روی سنگ است که هیچ گاه از ذهن پاک نمی شود.
حکیم زاده افزود: دوره ابتدایی یک دوره خاص جهت آموزش است و به همین منظور برنامه توانمندسازی آموزگاران ابتدایی مدنظر است و این طرح تحت عنوان برنامه «اتقان» نامگذاری شده است.
وی با اشاره به اینکه هیچ فاصله ای میان آموزش با پرورش وجود ندارد و هدف نهایی هر دو یکی است،  ابراز امیدواری کرد که آموزش و پرورش بتواند در تربیت صحیح دانش آموزان و هدف اصلی که عمل صالح هست موفق باشد.

 

به اشتراک بگذارید :