24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ ۱۳:۰۳:۱۴
کد مطلب:  1734369
ششمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان قرچک در سال ۱۴۰۰ برگزار شد

بررسی ماده ۱۸ قانون شوراهای آموزش و پرورش دستور جلسه امروز شورای آموزش و پرورش شهرستان قرچک بود.

به گزارش دفتر اطلاع رسانی و روابط عمومی مدیریت آ.پ شهرستان قرچک، ششمین جلسه شورای آموزش و پرورش با حضور، اسماعیلی، امام جمعه شهرستان، خطیبی، فرماندار، داورزنی، مدیر آموزش و پرورش و سایر اعضا تشکیل شد.

داورزنی مدیر آ.پ شهرستان قرچک در این نشست با تبریک ولادت رسول اکرم(ص) و هفته وحدت، همچنین ابراز خرسندی از حضور سرپرست وزارت آ.پ در شهرستان قرچک اظهار داشت: ماده ۱۸ قانون شوراهای آ.پ یک اصل حیاتی و ضروری است و اگر مورد توجه قرار نگیرد با مشکلات اساسی در ساماندهی فضاهای آموزشی مواجه خواهیم بود.

وی گفت: ماده ۱۸ قانون شوراهای آموزش و پرورش یکی از اساسی ترین ظرفیت های قانونی در تامین فضاهای آموزشی است و طبق این قانون متولیان حقوقی و حقیقی در احداث واحدهای مسکونی مکلف هستند که نسبت به تامین فضاهای آموزشی و ضرورت اختصاص سرانه های آموزشی اقدام کنند.


مدیر آ.پ شهرستان قرچک با اشاره به فضاهای قلع و قمعی خاطر نشان کرد: ۹ پرونده قلع و قمعی در فضاهای آ.پ از سال ۹۱ توسط مدیران آموزش و پرورش با همراهی مسئولین ادارات مختلف پیگیری و دنبال شده است که ۵ پرونده به نتیجه رسیده است اما همچنان ۴ پرونده از جمله زمین اداره آ.پ در حال پیگیری است که نیازمند هم افزایی و مساعدت ادارات مربوطه است.


وی با اشاره به واکسیناسیون ۷۰ درصدی دانش آموزان شهرستان و تقدیر از کادر بهداشت و درمان شبکه بهداشت خاطر نشان کرد: به حمد الهی با استفبال خوب جامعه فرهنگی شهرستان بیش از ۷۰ درصد فرهنگیان و دانش آموزان عزیز واکسینه شدند و تمهیدات لازم مدارس برای بازگشایی حضوری و ترکیبی انجام شده است.

داورزنی در پایان با تشکر از اولیا دانش آموزانی که در پویش واکسیناسیون دانش آموزی همراهی و همکاری لازم را داشتند گفت: امروز همه ما بر آسیب های عدم حضور دانش آموزان در مدارس اذعان داریم و امیدواریم با اقناع عمومی نسبت به دریافت واکسن و بازگشایی مدارس شاهد حضور دانش آموزان در مدارس باشیم.

به اشتراک بگذارید :