22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ ۱۲:۳۶:۴۴
کد مطلب:  1734317
بسته خبری هفته؛
آموزش ‌و پرورش استان اصفهان در هفته‌ای که گذشت

آیین تکریم وتجلیل از بازنشستگان آموزش وپرورش ناحیه سه، مراسم نمادین استانی هفته بزرگداشت پیوند اولیا و مربیان، آیین بهره‌برداری از 8 کلاس درس تربیت‌بدنی در برخی از نواحی و مناطق آموزش‌وپرورش استان و... اخباری است که در بسته خبر این هفته می‌خوانید.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، اهم اخبار هفته جاری اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان را در ادامه بخوانید:

آیین تکریم وتجلیل از بازنشستگان آموزش وپرورش ناحیه سه در هفت پایگاه کانون فرهنگی تربیتی همدانیان، کانون فرهنگی تربیتی امام خمینی، دبیرستان زنده یاد صافی، آموزشگاه ابتدایی همدانیان، دبستان حاج علی بیرجندی، دبیرستان ماندگار سعدی، هنرستان زنده یاد فضیلی، و با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان ، مسئولین حوزه ستادی و ناحیه سه آموزش و پرورش استان، رئیس کانون بازنشستگان ، جمعی از چهره های هنری و همچنین 340 نفر از پیشکسوتان فرهنگی برگزار شد.

محمد اعتدادی مدیرکل آموزش و پرورش استان، تجلیل از بازنشستگان را یک اقدام ارزشمند برشمرد و اظهار داشت: پیشکسوتان آموزش و پرورش ذخایری هستند که سالیان سال در عرصه فرهنگ ، تعلیم و تربیت عمر خود را سپری کرده اند؛ امروز تکریم و حفظ حرمت این پیشکسوتان اقدام ارزشمندی است که برخاسته از آموزه های دینی و فرهنگ غنی ما است.

لیلا سادات ابطحی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در مراسم نمادین استانی هفته بزرگداشت پیوند اولیا و مربیان که در جمع اولیای دانش آموزان دبیرستان متوسطه دوره اول کیخسروی ناحیه چهار برگزار شد، گفت : همیشه آموزش و پرورش بهترین اقدامات خودش را در کنار بهترین شرکای خود یعنی اولیای عزیز انجام داده است .

با حضور پرسنل معاونت سواد آموزی و با هدف تشریح و تبیین برنامه ها و فعالیت های ابلاغی سال تحصیلی جدید اولین شورای عمومی پرسنل معاونت سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در سال تحصیلی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۰ تشکیل گردید .نسرین باباپور ، معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان ضمن ارائه گزارشی از موارد مطرح شده در همایش معاونین استانها بر پیگیری مستمر در روند اجرایی و عملیاتی شدن دستورالعمل های ابلاغی از سازمان تاکید نمود .

آذر کیوان امیرپور معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش‌وپرورش استان در آیین بهره‌برداری از 8 کلاس درس تربیت‌بدنی در برخی از نواحی و مناطق آموزش‌وپرورش استان ضمن تشکر از عوامل برگزاری، اظهار داشت: باتوجه‌به شیوع بیماری کرونا و مشکلاتی که در دو سال گذشته به وجود آمد، نیاز بود تا در برنامه‌ها و اهداف حوزه تربیت‌بدنی تغییراتی ایجاد شود. بر همین اساس تصمیم گرفته شد از پتانسیل فضاهایی که در اختیار آموزش‌وپرورش هستند به‌نوعی دیگر استفاده گردد .

آیین بهره‌برداری از 8 کلاس درس تربیت‌بدنی در نواحی دو و پنج و مناطق برخوار، کاشان، فلاورجان، جرقویه سفلی، کوهپایه، چادگان انجام شد که در برخی از مناطق آکادمی تنیس‌روی‌میز نیز افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.در این برنامه که با حضور آذر کیوان امیرپور معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش‌وپرورش استان و جمعی از مسئولین آموزش‌وپرورش حوزه ستادی و منطقه برخوار به‌صورت ویدئوکنفرانس انجام شد، کلاس درس سالن ورزشی دکتر هوشیارسر شهر حبیب آباد با اعتباری بالغ بر یک میلیارد به بهره‌برداری رسید و در ادامه کلنگ زمین چمن مصنوعی کانون فرهنگی شهید باهنر با ابعاد 30 در 60 متر با اعتباری بالغ بر 9 میلیارد ریال به زمین زده شد.

محمد اعتدادی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در گفتگو با برنامه سلام اصفهان رادیو اصفهان ضمن گرامی داشت هفته پیوند اولیاومربیان و روز تربیت بدنی و ورزش، اظهار داشت: نقش مهم مشارکت اولیای دانش‌آموزان همواره نقش مکملی در فرایند جدید تعلیم‌وتربیت بوده و این نقش بر کسی پوشیده نیست. مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در زمینه آمار واکسیناسیون دانش‌آموزان اظهار داشت: با همتی که صورت گرفت و با همکاری خوب اولیا، دانش‌آموزان و فرهنگیان تا این لحظه بیش از 70 درصد گروه هدف دانش‌آموزان 12 تا 18 سال واکسینه شده‌اند.
 

به اشتراک بگذارید :