22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ ۱۰:۴۴:۳۲
کد مطلب:  1734131
با حضور معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان برگزار شد؛
برگزاری جلسه هم اندیشی مدیران مدارس ابتدایی شهرستان خمینی شهر

با حضور لیلا سادات ابطحی جلسه هم اندیشی مدیران مدارس ابتدایی شهرستان خمینی شهر برگزار و از مدیران بازنشسته این حوزه تقدیرشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان به نقل از روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان خمینی شهر جلسه حضوری هم‌اندیشی مدیران مقطع ابتدایی با رعایت کامل دستورالعملهای بهداشتی با حضور لیلاسادات ابطحی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان و مدیر و اعضای شورای معاونین و کارشناسان آموزش ابتدایی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان خمینی شهر وریاست و معاونین دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر در سالن اجتماعات شهید آوینی دانشگاه آزاد برگزار گردید .

در ابتدا علی اصغر مومنیان مدیر آموزش و پرورش شهرستان خمینی شهر ضمن خیر مقدم و تبریک و تهنیت به مناسبت میلاد حضرت رسول اکرم صلی الله و علیه و آله و ابراز خرسندی جهت برگزاری جلسه حضوری با مدیران مدارس شهرستان هدف اصلی از تشکیل جلسه تقدیر و تشکر از مدیران بابت زحمات مضاعفی که در طول تابستان متقبل شدند و بازگشایی مدارس را مرهون زحمات این عزیزان دانست و از تلاشها و پیگیریهای خانم زهره حسینی معاون آموزش ابتدایی و منصوری کارشناس مسئول آموزش ابتدایی و تیم پر تلاش این حوزه تقدیر و تشکر کرد.

وی خطاب به مدیران اظهار داشت: با تلاش شما فرآیند ثبت‌نام و کلاس بندی انجام شده و امیدواریم که خداوند متعال به شما اجر معنوی را عنایت بفرماید وی دوره ابتدایی را بسیار مهم و اثر گذار و دانش آموزانش را اثرپذیر دانست و طبق کلام گهربار امیرالمومنین علیه السلام در نامه ۳۱ نهج البلاغه خاطر نشان کرد قلب نوجوان مثل زمین کاشته نشده است هر بذری را در آن پاشیده شود سبز میشود.

وی افزود :دوره ابتدایی مهمترین دوره تربیتی است و بچه‌ها در خدمت شما فرماندهان سپاه پیشرفت کشورهستند وما دربرابراین سرمایه عظیم ،مسئولیت بزرگی داریم و با راهنمایی هایی که در سند تحول بنیادین وشش ساحت آموزشی و تربیتی طراحی شده باید دانش آموزان را در تمام ابعاد تربیت کنیم نه فقط بعد آموزشی.

مدیر آموزش و پرورش پیرامون بحث مدیریت نیزبا بهره گیری ازکلام معطر قرآن سوره نمل آیه 20 داستان حضرت سلیمان نکاتی را متذکر شد.اول این که جویای احوال کارکنان خود باشید دوم مستمع خوبی برای اولیا، دانش آموزان وهمکار باشید و سوم تامل ، فکروبررسی وچهارم شوراهای مدرسه ، همفکری،مشورت و تصمیم گیری را از نکات حائز اهمیت مدیریت دانست .

موارد دیگری که توسط مدیر آموزش و پرورش عنوان و تاکید شد.تکمیل و اتمام فرایند ثبت نام در سیدا، بحث بازگشایی مدارس به صورت حضوری و تکمیل چک لیست بهداشتی مدارس و به دنبال آن اخذ مجوز از اداره، سامانه کتب درسی ، رصد و پیگیری دانش آموزان تارک تحصیل ،ممنوعیت بکارگیری نیروی آزاد در مدارس ،اقناع سازی والدین به بحث واکسیناسیون ، تحویل و تحول اموال و اسناد مدیران جدید الانتصاب ،افتتاح جشنواره فرهنگی هنری فردا، بیمه حوادث دانش آموزی ،بیمه آتش سوزی مدارس، بیمه سرقت بود که عنوان شد.

مومنیان ضمن تقدیر و تشکر از حوزه پرورشی اظهار داشت:جشنواره فرهنگی هنری فردا با ۳۲ رشته فرهنگی جهت استعداد یابی دانش آموزان برگزار گردیده ، سعی کنید ضمن آشنایی دانش آموزان با این جشنواره ها ، با ارتباط و تعامل خوب و سازنده با اولیا و توسعه شبکه ارتباطی و استفاده از عنصر طلایی نظارت در مدیریت، دانش آموزان و اولیاء را راهبری و رهبری کنید.

مدیر اموزش و پرورش شهرستان در پایان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره معلمان عزیزی که بر اثر کرونا فوت کرده‌اند برایشان طلب مغفرت و برای بستگانشان خواستارشد.

در این جلسه  آقا محمدی نماینده معلمان آموزش ابتدایی پیرامون مسائل و مشکلات سامانه ها ومسائل آموزشی و....نکاتی را عنوان نمود.

افشاری کارشناس مسئول شبکه بهداشت و درمان شهرستان نیز پیرامون روند واکسیناسیون در شهرستان و رعایت دستورالعملهای بهداشتی نکاتی را متذکر شد.

در پایان به پاس سی سال زحمت و تلاش مدیران در حوزه آموزش ابتدایی که در سال 1400 به افتخاربازنشستگی نائل آمده اند تقدیر و تشکر بعمل آمد.

به اشتراک بگذارید :