24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ ۰۹:۵۸:۱۵
کد مطلب:  1734021
ربوشه معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهرتهران خبر داد
جشنواره ی « مهرآرام و تدریجی بسوی آبان پر از شادمانه های کودکان»

ربوشه معاون ابتدایی شهرتهران ازجشنواره ی « مهرآرام و تدریجی بسوی آبان پر از شادمانه های کودکان» خبر داد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرتهران، سعید ربوشه در نشست تخصصی حوزه ی معاونت آموزش ابتدایی شهر تهران، بر رصد شرایط حضور دانش آموزان پایه ی اول در گروه های کوچک در مدرسه، حداقل به میزان یک روز با رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کرد.
وی افزود: ایجاد فضای انس با معلم و مدرسه، یادگیری حضوری و تلاش در جهت تامین سلامت روان دانش آموزان دوره اول به ویژه پایه ی اول امری ضروریست.
ربوشه اضافه کرد: با این رویکرد در جشنواره ی « مهرآرام و تدریجی بسوی آبان پر از شادمانه های کودکان» گام های عملیاتی « توجیه و اقناع مدیران مدارس طی گفتگوهای مستمر وموثر، بازدید میدانی از مدارس و ارائه رهنمودهای لازم به عوامل اجرایی و آموزشی مدرسه، اقناع کامل اولیا طی نشست های مجازی یا حضوری با رعایت موازین بهداشتی، تهیه ی پوستر، کلیپ و بروشورهای حاوی پیامدهای مثبت آموزش حضوری درگروه های کوچک، نشرعکس های حضور دانش آموزان در مدرسه در گروهها وکانال های مجازی با هدف ترغیب اولیا و افزایش ضریب اطمینان ایشان جهت راهی نمودن فرزندانشان به مدرسه، تهیه ی اطلس یادگیری و برنامه ریزی دقیق آموزشی ویژه گروه های دانش آموزی، تاکید بر استفاده از برنامه های آموزشی مدرسه تلویزیونی و.... » در این جشنواره ی پراز نشاط می گنجد.
در پایان معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش پایتخت ضمن ابراز امیدواری از استقبال خانواده ها از انتخاب روش آموزش حضوری ، عزم جزم همکاران خود، معاونان ابتدایی مناطق ومدیران مدارس را جهت تکمیل به موقع فرم های بازگشایی، همسویی کامل با بیانیه های ستاد کرونا و هماهنگی با حوزه ی ستاد را خواستار شد. در این راستا کارکنان تیم معاونت آموزش ابتدایی شهر تهران روزانه از 4 یا 5 مدسه ی ابتدایی بازدید به عمل آورده و دراسرع وقت نسبت به نشر نقاط قوت و ابتکارات خلاقانه ی مدارس و رفع آسیب های احتمالی موجود با همکاری معاونان مناطق 19 گانه ی شهرتهران اقدام می نمایند.
گفتنی است کانال های مجازی بستر شاد « باغ هنر، مادرانه، آموزگاران شهرتهران، همدلانه و پیشروان آموزش» پهنه و بستر تجلی این جشنواره ی اثرگذار درفضای مجازی می باشند. جالب اینجاست که در کانال باغ هنر دانش آموزان پایه ی اول استان های دیگر نیز به وجد آمده وبا ارسال عکس های حضور خود در مدرسه در جشنواره شرکت می کنند.

به اشتراک بگذارید :