25 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ ۰۹:۲۰:۲۷
کد مطلب:  1733923
با حضور معاون سوادآموزی آموزش و پرورش مازندران؛
جلسه اقماری رؤسای سوادآموزی محور 4 استان در سوادکوه برگزار شد

جلسه اقماری رؤسای سوادآموزی محور 4 استان مازندران با حضور تقی نیا معاون مدیرکل آموزش و پرورش مازندران، لیانی مدیر و اعضاء ستادی آموزش و پرورش سوادکوه در دبیرستان امام حسن مجتبی (ع) برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ جلسه اقماری رؤسای سوادآموزی محور 4 استان مازندران با حضور تقی نیا معاون مدیرکل آموزش و پرورش مازندران، لیانی مدیر و اعضاء ستادی آموزش و پرورش سوادکوه در دبیرستان امام حسن مجتبی (ع) برگزار شد.طالبی رئیس اداره سوادآموزی، رضایی کارشناس مسؤل دوره های سوادآموزی، واحدیان کارشناس دوره های سوادآموزی و احمدی و رنجبر کارشناسان سنجش و ارزشیابی اداره کل آموزش و پرورش مازندران نیز در این جلسه حضور داشتند.

داود تقی نیا با اشاره به تعریف باسوادی توسط یونسکو گفت: توانایی ایجاد تغییر ملاک باسوادی است و این تغییر باید با کسب مهارت و آموختن دانش یک تغییر معنادار در زندگی باشد.

وی عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب هم فرمودند سوادآموزی به فرمان حضرت امام (ره) از یک حرکت محدود فرهنگی به نهضتی فراگیر تبدیل شد و پس از آن در شمار مقدس ترین آرمان های انقلاب اسلامی درآمد.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش مازندران خاطرنشان کرد: با توجه به اسناد بالادستی و خصوصا سند تحول بنیادین مبنی بر کار مشارکتی و بکارگیری خانم ها در پست های اداری، ما هم این کار را انجام دادیم و بیشتر همکاران واحد سوادآموزی در اداره کل و شهرستان ها را به خانم ها واگذار کردیم و به آنان اعتماد کردیم و تا کنون بسیار خوب درخشیدند. و با همکاری همه همکاران، واحد سوادآموزی مازندران در کشور جزو رتبه های برتر است.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه یک عضو ثابت در شورای معاونین شهرستان ها، از واحد سوادآموزی است، شما می توانید با ارائه راهکارها و پیشنهادات خود از همه ظرفیت های ادارات برای پیشبرد اهداف سازمانی خود بهره بگیرید.

در ابتدای این جلسه لیانی ضمن تبریک هفته وحدت گفت: امام رضا (ع) فرمود: «برترین عبادت اندیشیدن است». اگر ما در شرح وظایف خود بیندیشیم و ان را به نحو مطلوب انجام دهیم دیگر هیچ مشکلی نخواهیم داشت. 

مدیر آموزش و پرورش سوادکوه افزود: امام علی (ع) هم می فرماید«هم دل سخن پذیر داشته باش و هم سخن دلپذیر». همه ما باید با توجه به رسالتی که در آموزش و پرورش داریم بتوانیم با دیگران خوب ارتباط برقرار کنیم. هر وقت بتوانیم سخن دیگران را هم بشنویم، بسیاری از مشکلا حل خواهد شد. در آموزش بزرگسالان ما باید با توجه به شرایط آنها به آنان آموزش دهیم که الحمدلله در شهرستان ما این کار به نحو مطلوب انجام می گیرد.

در ادامه کلاس کارگاهی برگزار شد و نظرات و پیشنهادات مطرح و به سؤالات پاسخ داده شد. 

 

به اشتراک بگذارید :