24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ ۰۷:۵۸:۰۶
کد مطلب:  1733669
مدیر آموزش‌و‌پرورش شهرستان گتوند:
آیین افتتاحیه چهلمین جشنواره فرهنگی، هنری "فردا" برگزار شد

مدیر آموزش و پرورش شهرستان گتوند گفت: این جشنواره بزرگترین جشنواره فرهنگی و هنری کشور از لحاظ تعداد رشته و تعداد مخاطبان است و معمولا بیش از هفت میلیون نفر- رشته را تحت پوشش دارد.

به گزارش روابط‌عمومی آموزش‌و‌پرورش شهرستان گتوند؛ بهزاد جعفرزاده صبح روز چهارشنبه ۲۸ مهرماه ۱۴۰۰ با بیان اینکه این میزان استقبال دانش آموزان نشان دهنده علاقه خود دانش آموزان و تشویق خانواده ها و معلمان برای حضور آنها در بخش های مختلف جشنواره است گفت: آیین افتتاحیه این دوره از جشنواره روز چهارشنبه ، بیستم و هشتم مهرماه همزمان در همه مدارس برگزار شد.

جعفرزاده افزود: این جشنواره که از ۴۰ سال قبل آغاز شده در هشت رشته برگزار می شد، اما امسال به ۸۰ رشته رسیده است که فرایند تولید محتوا، آموزش، هماهنگی، تامین بودجه و اجرای آن کار مشکلی است. با وجود سختی های پیش رو، هیچ فعالیتی در این زمینه تعطیل نشده است.

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش‌و‌پرورش شهرستان گتوند تصریح کرد: نظر ما بر این است که امسال نیز جشنواره فردا با استقبال خوبی مواجه می شود؛ هرچند آموزش غیرحضوری و تعطیلی مدارس باعث شده در این دوسال دانش آموزان نیز با سختی هایی مواجه و از نشاط حضور در مدرسه برخوردار نباشند.

وی با اشاره به اینکه امسال علاوه بر دانش آموزان دوره متوسطه، امکان شرکت در جشنواره برای دانش آموزان مقطع ابتدایی نیز فراهم شده است توضیح داد: امسال رشته لالایی خوانی ویژه دختران دوره متوسطه در بخش هنرهای آوایی، رشته تک گویی، پانتومیم، نمایش عروسکی نخی و دستکشی، تئاتر خیابانی و محیطی، رشته ایده پردازی و کسب و کار مجازی در بخش رسانه و فضای مجازی، سرود گروهی و همگانی به این جشنواره اضافه شده است. حوزه دفاع مقدس را نیز در بخش ادبیات به طور ویژه مدنظر داریم و به مقوله ترویج ایثار و شهادت نیز ورود جدی در جشنواره های مختلف داشته ایم.

مندنی زاده بیان کرد: برگزاری چهار کارگاه هنری در طول سال تحصیلی، برپایی دوره آموزشی ویژه برای عوامل و داوران، تهیه کتاب جشنواره و معرفی آثار و اقدامات انجام شده، تولید ویژه برنامه های تلویزیونی، سرود محلی، پیگیری درخواست ثبت جشنواره به عنوان رویداد ملی از جمله اقدامات تدارک دیده شده در راستای برگزاری جشنواره خواهد بود تا در راستای ایجاد نشاط و شادابی دانش‌آموزان فعالیت کنیم و براساس نوع نیاز آنها برنامه ریزی کنیم.

ایشان در پایان ابراز داشت: امسال بستری نیز به منظور حمایت از کارآفرینی دانش‌آموزان برگزیده درنظر گرفته شده و دانش‌آموزان برگزیده در کانون‌های فرهنگی تربیتی شرکت می‌کنند تا آثارشان در معرض فروش قرار بگیرد. امیدواریم پلتفرمی راه اندازی شود تا تولیدات دانش‌آموزان در قالب آن به نمایش گذاشته شده و به فروش برسند.

 

به اشتراک بگذارید :