24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ ۱۶:۴۸:۲۰
کد مطلب:  1733317
در منطقه 18 صورت گرفت
افتتاح رشته نان ، شیرینی و شکلات دختران برای اولین بار در شهر تهران

افتتاح رشته نان، شیرینی و شکلات کشور با حضور جمعی از مسئولین و کارشناسان در هنرستان لیلی موفقیان منطقه 18 افتتاح شد.

به گزارش کارشناسی اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش منطقه 18 ، صبح امروز 28 مهر 1400 با حضور آذرکیش مدیرکل دفتر فنی حرفه ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش ، پرنو رییس اداره فنی حرفه ای و کاردانش شهر تهران ، نوری مدیر شرکت زرین فام گردشگر پارس  ، حدادی مدیرعامل شرکت گلنان، احسانی مدیر آموزش و پرورش منطقه 18رشته نان ، شیرینی و شکلات دختران برای اولین بار در شهر تهران افتتاح گردید.

ابتدای جلسه احسانی ضمن عرض خیر مقدم به تمامی میهمانان و کارشناسان بیان داشتند :

هنرستان ها باید به سمت بازدهی در فعالیت های اقتصادی و نیروی انسانی آماده به کار پیش روند تا آموزش همراه با اشتغال و تولید شکل عملی به خود بگیرد و بنیه اقتصادی کشور را بیش ازپیش محکم سازد.

افتتاح این رشته با همکاری بخش خصوصی در بالاترین سطح کیفی، سالانه برای تعدادی  از دانش آموزان به صورت مستقیم شغل ایجاد خواهد شد.

 هنرجویان این رشته علاوه برداشتن دروس عمومی و پایه، دارای دروس مهارتی متنوعی هستند که اصول و مبانی لازم را برای کسب مهارت های تخصصی مربوطه کسب می کنند.

هدف ازرشته نان، شیرینی و شکلات تربیت نیروی انسانی است که بتواند قسمتی از نیازهای هرم شغلی صنعت را در بخش نیروی کار ماهر تامین کند و کمبود محسوسی را که در این زمینه وجود دارد، جبران کند.

در ادامه پرنو رییس اداره فنی حرفه ای و کاردانش شهر تهران نیز بیان داشتند : 

امیدوار هستیم با همت دوستان و همکاری شرکت گلنان توسعه این رشته را در تمام مناطق شهر تهران داشته باشیم،

یکی ازاصلی ترین چالش های کشور آموزش نیروی انسیانی است و بیشتر مشکلات از عدم آکاهی شغلی است و این رسالت  ما می باشد که باید دانش آموزان را به سمت این رشته های فنی و حرفی و کاردانش سوق دهیم

در تهران بالغ بر 100 رشته در کاردانش و فنی و حرفه ای مشغول هستند

که  این رشته ها مهارتی و هنرجو را با مشاغل اشنا می کنند و آنهارابرای ورود بعه دنیای کار آماده می کنند و ما باید نیاز سنجی کنیم و افتتاح این رشته نتیجه همین می باشد.

در ادامه آذرکیش مدیرکل دفتر فنی حرفه ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش گفتند :

متناسب سازی آموزش ها با نیاز بازار در راستای سیاست وزارت آموزش و پرورش می باشد و اولویت اصلی وزارت مهارت آموزی و کارآفرینی است،

حضور بخش خصوصی و خیرین در امر مهارت آموزی مصداق دقیق  آزمایش االهی یک کار خوب است

تقویت بخش خصوصی و بنگاه های اقتصلادی و مشارکت در فرایند  آموزش امری مهم می باشد

در تمام دنیا همه  تولیدات با کیفیت نتیجه نیروی انسانی ماهر می باشد و نیروی انسانی ماهر هم در هنرستان ها آموزش دیده اند و  با مشارکت  بنگاه های اقتصادی ، اتحادیه ها، اصناف و موسسات تولیدی و خدماتی صورت می گیرد

این رشته جزو رشته هایی است که در مسابقات جهانی  2022 شانگاهای چین به رقابت گذاشته می شود  که این هنرجویان می توانند با تلاش و پشتکار جزو تیم ملی ما باشند.

در ادامه این مراسم مهندس حداد مدیرعامل شرکت گلنان پراتوس ضمن ابراز خرسندی از حضور شرکت گلنان در آموزش و پرورش منطقه، درخصوص راه اندازی شرکت گلنان از ابتدا تاکنون مطالب آموزنده ای بیان و به سمع و نظر حضار رساند و در پایان اظهار امیدواری نمود که این همکاری در آموزش و پرورش روز به روز توسعه و سبب افزایش تکمیل مهارت آموزی و ایجاد فرصت های شغلی برای دانش آموزان در جامعه گردد.  

در پایان از کتاب الزامات محیط کار نوشته خضرائی نیا نیز رونمایی شد.

به اشتراک بگذارید :