22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ ۱۶:۱۳:۱۶
کد مطلب:  1733303
مازندران میزبان نوزدهمین المپیاد ملی مهارت؛
نوزدهمین دوره المپیاد ملی مهارت به میزبانی مازندران برگزار شد

نوزدهمین دوره المپیاد ملی مهارت در رشته آشپزی و قنادی(شیرینی پزی) به میزبانی ساری برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا سعدی پور» با همراهی دهقان معاون آموزش متوسطه و کاظمی رئیس اداره فنی و حرفه ای و کاردانش آموزش و پرورش مازندران، ظهر امروز از مراحل اجرای المپیاد ملی مهارت که به میزبانی اداره کل فنی و حرفه ای استان مازندران برگزار شد بازدید کرد.

سازمان فنی و حرفه ای متصدی برگزاری این المپیاد کشوری است که هر دوسال یکبار برگزار می شود که امسال این مسابقات در رشته آشپزی از تاریخ ۲۲ تا ۲۴ مهر و در رشته قنادی با گرایش شیرینی پزی از ۲۸ تا ۳۰ مهر به میزبانی مازندران در ساری برگزار شد.

 در رشته آشپزی یک نماینده از آموزش و پرورش کشور در این المپیاد حاضر بود که دانش آموز هنرستان زنده یاد عمادی ساری است. همچنین در رشته قنادی نیز دو نماینده از آموزش و پرورش کشور در این مسابقات حضور دارند که یک نفر از آنها دانش‌آموز همین هنرستان ساری از مازندران و یک دانش آموز دیگر نیز از مشهد می‌باشد.

 نفر اول مسابقات که مدال طلا کسب می‌کند با نفر اول مسابقات دور قبل در دوره های آموزشی ویژه شرکت کرده و از بین این دو نفر بهترین گزینه انتخاب  وبرای مسابقات جهانی به چین اعزام می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در این بازدید بر مهارت محور شدن و دوری از حافظه محوری در آموزش و پرورش تأکید کرد.

به اشتراک بگذارید :