24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ ۱۵:۲۶:۱۴
کد مطلب:  1733277
مدیرکل آموزش و پرورش امروز در دبستان شهدای جلایی پور منطقه 2 گفت:
نیازمند همکاری اولیای گرامی در بازگشایی های آرام و تدریجی مطابق دستور العمل های بهداشتی می باشیم

.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، مراسم هفته پیوند اولیا و مربیان امروز صبح با حضور فولادوند مدیرکل، خوش قدم رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش شهر تهران ، طالبی مدیرآموزش و پرورش منطقه 2 در محل دبستان شهدای جلایی پور باشعار همراهی با اولیا- همکاری با مربیان و با رویکر بازگشت به مدرسه به صورت تدریجی برگزار گردید.

 

ابتدا مدیرآموزش و پرورش منطقه 2 تهران با تبریک ایام هفته وحدت میلاد پیامبر نور و رحمت و ولادت امام جعفر صادق ششمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، انجمن اولیا و مربیان را از ارکان مهم آموزش دانست که باید از ظرفیت ها و فرصت های آنان استفاده مطلوب نمود .

وی افزود:هفته پیوند اولیا و مربیان یادآور این واقعیت مهم است که همکاری خانه و مدرسه درامر تعلیم و تربیت آینده سازان ایران اسلامی به ویژه در وضعیت بحرانی همانند شیوع ویروس کرونا که منجر فرآیند تعلیم و تربیت به صورت غیر حضوری درجامعه شده، نقشی مهم دارند.

فولادوند، مدیر کل آموزش و پرورش در این مراسم همکاری خانه  و مدرسه را عامل پیشرفت نظام آموزشی دانست و از فرهنگ سازی در این بعد گفت، وی عدم تمایل به کارهای مشارکتی را در جامعه یک معظل دانست که باید از کودکی فرهنگ سازی شود و اولیا در خط مقدم این حرکت فرهنگی می باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش دانش آموزان را سرمایه مملکت دانست و افزود: تعلیم و تربیت در همکاری اولیا و مربیان صورت میگیرد.

وی در ادمه اظهار داشت: در دوران شیوع کرونا مدارس ۲۰ ماه تعطیل بود که نقش اولیا در آموزش مجازی پررنگ گردید و تعلیم و تربیت در مدارس مجازی شد.

فولادوند خواستار همکاری اولیا در بازگشایی های آرام و تدریجی مطابق پرتکل ها گردید، تا از آسیب های که به جسم و روح دانش آموزان خورده بتوان با حضور در مدارس کاهش داد.

وی ادامه داد: به سمت آموزش تلفیقی در آبان ماه حرکت نمائیم که این امر با واکسیناسیون دانش آموزان زمینه ها و زیرساخت های لازم در مدارس برای حضور دانش آموز فراهم گردیده، و این   وظیفه شورای مدرسه و انجمن اولیا و مربیان می باشد تا به خانواده ها اطمینان های لازم داده شود،تا با الگوهای پیشنهادی برای بازگشایی بهترین گزینه را انتخاب نمائید.

در ادامه از  اعضای انجمن مدرسه و آموزگاران بازنشسته آموزشگاه توسط مدیرکل تجلیل گردید.

 پایان بخش مطالب ارزشمند، دکتر رجبی در خصوص فرصت ها و چالش های انجمن اولیا در مدارس بود.

 

به اشتراک بگذارید :