22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ ۱۵:۰۷:۳۲
کد مطلب:  1733257
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران؛
سطح امنیت زیرساخت آموزش و پرورش با نظارت مرکز مدیریت راهبردی افتا ارتقاء پیدا خواهد کرد

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در جلسه ای که با حضور رئیس و اعضای مرکز مدیریت راهبردی افتا استان مازندران برگزار شد گفت: سطح امنیت زیرساخت آموزش و پرورش با نظارت افتا ارتقاء پیدا خواهد کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ جلسه ای با حضور اعضای مرکز مدیریت راهبردی افتا استان مازندران و رئیس اداره حراست آموزش و پرورش مازندران در دفتر مدیرکل آموزش و پرورش استان با رویکرد تضمین افزایش سطح امنیت زیر ساخت اداره کل آموزش و پرورش برگزار شد.

 

« علیرضا سعدی پور » با اشاره به اهمیت و ضرورت حفظ امنیت سیستم ها و سامانه های ثبت اطلاعات شخصی دانش‌آموزان خاطر نشان کرد: با توجه به عصر کرونا و مجازی شدن کلاس ها در حال حاضر بالغ بر 6 هزار نفر در سامانه به عنوان مدیر عضو هستند و این نشان دهنده اهمیت نظارت و رصد دقیق فعالیتها در حوزه زیرساخت ها و فناوری اطلاعات است و برای دستیابی بدین امر نیازمند مشارکت و همکاری مرکز مدیریت راهبردی افتا هستیم.

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران ضمن قدردانی از زحمات فعالان حوزه فناوری اطلاعات، افزود: پس از حضوری شدن کلاس ها با چالش های فراوان در فضای مجازی رو به رو شدیم و از آنجا که اغلب دانش آموزان آموزش های درسی خود را از فضای مجازی دریافت می‌کنند برخود لازم می دانیم که آموزش هایی را در خصوص چگونگی حفظ امنیت اطلاعات توسط مدیریت راهبردی افتا برای مدیران برگزار شود تا از بروز بحران های امنیتی و اطلاعاتی جلوگیری کنیم.

 

رئیس مرکز مدیریت راهبردی افتا استان مازندران نیز در این جلسه گفت: با توجه به نفوذ و تاثیرگذاری روزافزون فضای مجازی در زندگی مردم و جوامع امروزی و تهدیداتی که این فضا در عرصه های مختلف از قبیل اقتصاد، فرهنگ، سیاست و .. ایجاد می کند، ضرورت دارد به منظور صیانت از جامعه در برابر خطرات احتمالی، حکومت ها امنیت کامل و جامع این فضا را مد نظر قرار دهند.

 

یاسر قاسمیان در ادامه با بیان اینکه آماده هر گونه همکاری با آموزش و پرورش مازندران هستیم، افزود: مرکز مدیریت راهبردی افتا در راستای تأمین امنیت این حوزه و حفظ زیر ساخت های حیاتی کشور در مقابل حملات الکترونیکی، با مجوز ریاست جمهوری ماموریت یا فته است که در تعامل با دستگاه های ذیربط، نسبت به امن‌سازی زیرساخت های دستگاه های حیاتی اقدام کند.  

 

به اشتراک بگذارید :