22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ ۱۳:۴۵:۳۷
کد مطلب:  1732975
مدیر کل دفتر آموزش و توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح کرد:
فعالیت ۵۹ هنرستان هنرهای زیبا در سراسر کشور

مدیر کل دفتر آموزش و توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم افتتاح نخستین هنرستان دخترانه خیرساز "هنرهای زیبا" در مشهد مقدس از فعالیت ۵۹ هنرستان هنرهای زیبا در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، علی اکبر صفی پور در این مراسم خیریه نیک اندیش را مایه مباهات جامعه دانست و گفت: قدمت تاریخی هنرستان های هنرهای زیبا به بیش از صد سال پیش و با تاسیس مدرسه کمال الملک بازمی‌گردد.
وی با بیان اینکه راه اندازی هنرستان های هنرهای زیبا اثرات شایان توجهی را در آینده هنر جامعه به جای خواهد گذاشت افزود: بر اساس رویکرد وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی در هر استان باید حداقل دو هنرستان هنرهای زیبا با هفت رشته فعال راه اندازی شود.
صفی پور با اشاره به تعاملات سازنده فی مابین دو وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر ۵۹ هنرستان هنر های زیبا در سراسر کشور مشغول فعالیت هستند.
همچنین عزت میرنجاتی، سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی افتتاح این هنرستان را در راستای اعتلا و ارتقای هنر، آموزش آکادمیک رشته های هنری، پرورش استعدادها و گسترش هنر های اسلامی ایرانی دانست و گفت: هنر و هنرمند جایگاه ویژه‌ای را در جامعه به خود اختصاص داده‌اند، توجه دولت جمهوری اسلامی ایران نیز به ارتقاء هنر و به ویژه ارتقاء هنر بانوان ستودنی است.

به اشتراک بگذارید :