22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ ۱۳:۵۵:۰۰
کد مطلب:  1732959
با حضور مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی انجام شد:
آغاز به کار نخستین هنرستان دخترانه خیرساز "هنرهای زیبا" در مشهد

نخستین هنرستان دخترانه خیرساز "هنرهای زیبا" در چهار رشته سینما، نمایش، گرافیک و تولید برنامه های تلویزیونی با حضور ۹۶ هنرجو از امروز در مشهد آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، قاسمعلی خدابنده در این مراسم ضمن تبریک هفته وحدت و میلاد نبی مکرم اسلام از اقدام ارزشمند خیر نیک اندیش به منظور مشارکت در احداث این مجموعه تقدیر و برای مرحومه دکتر مریم زینال پور آرزوی مغفرت و رحمت واسعه الهی نمود و گفت: توسعه متوازن و توسعه رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش یکی از اولویت های اصلی دستگاه تعلیم و تربیت استان خراسان رضوی به شمار می رود.
وی با تأکید بر لزوم تربیت نیروی انسانی ماهر و زبردست در جهت ایجاد توسعه پایدار در جامعه تصریح کرد: تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص در هنرستانهای فنی و حرفه ای و کار و دانش امکان پذیر است، در حال حاضر بیش از ۴۳ درصد دانش‌آموزان متوسطه دوم استان در این هنرستان ها مشغول تحصیل هستند و این در حالی است که میانگین کشوری توسعه متوازن ۳۸ درصد است.
خدابنده با بیان اینکه در راستای توجه و اولویت بخشی به رشته های مهارتی شعار سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ دستگاه تعلیم و تربیت استان "خودباوری، مهارت‌آموزی و مسئولیت پذیری" بوده است افزود: دستگاه تعلیم و تربیت استان در راستای توسعه رشته های مهارتی و تربیت نیروی انسانی کارآمد و متخصص از ظرفیت سایر نهادها و دستگاه ها همچون جهاد کشاورزی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان انرژی اتمی استفاده نموده است.
خدابنده با بیان اینکه استان خراسان رضوی با تحصیل بیش از ۱۷ هزار هنرجو به شیوه برون‌سپاری، بالاترین آمار را در سطح کشور به خود اختصاص داده است افزود: هنرستان دخترانه هنرهای زیبا در راستای توجه ویژه به انگیزه و علاقه دانش آموزان و همچنین خواست و مطالبه خانواده ها در جهت بروز خلاقیت و پرورش استعدادهای هنرجویان در سال تحصیلی جاری در چهار رشته سینما، نمایش، گرافیک و تولید برنامه های تلویزیونی با حضور ۹۶ هنرجو آغاز به کار نموده است.
وی استان خراسان را مهد علم، فرهنگ، ادب و هنر دانست و گفت: رسالت ما حفظ و ارتقا فرهنگ این مرز و بوم و انتقال آن به نسل های بعد است.

به اشتراک بگذارید :