27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ ۱۲:۲۶:۵۰
کد مطلب:  1732705
حضور کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در نمایشگاه بین‌المللی «کتاب مجازی فرانکفورت»

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در هفتاد ‌و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت آلمان که از ۲۸ مهر تا ۲ آبان برگزار می‌شود، به صورت مجازی حضور دارد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، حدود ۴۰عنوان از کتابهای جدید کانون پرورش فکری که در یک سال گذشته به چاپ رسیده بر روی سایت نمایشگاه کتاب فرانکفورت بارگذاری شده تا تمامی شرکت‌کنندگان مجازی و حضوری بتوانند از این کتاب‌ها بازدید کنند.

بر اساس این گزارش، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای معرفی هر چه بهتر کتاب‌های جدید، کاتالوگی از این آثار به زبان انگلیسی تهیه کرده است که علاوه بر بارگذاری بر روی سایت انگلیسی خود به نشانی en.kanoonnews.ir، برای ناشران حاضر در نمایشگاه ارسال خواهد کرد.

بر این اساس، مسئولان برگزار کننده هفتاد و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت به منظور رعایت اصول بهداشتی و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تصمیم گرفته‌اند که نمایشگاه امسال را به دو صورت فیزیکی و مجازی برگزار کنند. همچنین تعداد غرفه‌ها در نمایشگاه امسال کاهش پیدا کرده و فاصله بین غرفه‌ها دو برابر شده است و ترددها با نظارت بیشتر و طبق اصول سختگیرانه‌تری کنترل می‌شود.

برهمین اساس،کانون پرورش فکری با توجه به شرایط امسال نمایشگاه فرانکفورت و عدم حضور تمامی ناشران، تصمیم گرفت به صورت مجازی در این رویداد شرکت کند.

در این گزارش آمده است؛ میهمان ویژه نمایشگاه امسال کشور کاناداست که برنامه‌های خود را برای اولین بار در زمان برگزاری نمایشگاه کتاب فرانکفورت به صورت حضوری و مجازی برگزار می‌کند. لذا نمایشگاه کتاب فرانکفورت، فضایی برای ناشران بین‌المللی حاضر در این رویداد فراهم کرده است تا کتاب‌های خود را که در مورد کشور کانادا به چاپ رسانده‌اند در این فضا به نمایش بگذارند.

شایان ذکر است، هفتاد و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت آلمان از ۲۸مهر تا ۲آبان ۱۴۰۰ (۲۰تا ۲۴اکتبر ۲۰۲۱) به شکل مجازی و حضوری برگزار می‌شود.

به اشتراک بگذارید :