27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ ۱۲:۰۶:۱۳
کد مطلب:  1732681
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در آیین افتتاح طرح ارتقاء سواد حرکتی :
مشارکت یک سوم دانش آموزان ابتدایی خوزستان در طرح ارتقاء سواد حرکتی

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در آیین افتتاح طرح ارتقاء سواد حرکتی گفت : بیش از یک سوم دانش آموزان ابتدایی خوزستان تحت پوشش طرح سواد حرکتی قرار خواهند گرفت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان ، کورش مودت صبح امروز 28 مهرماه 1400 در آیین افتتاح طرح ارتقاء سواد حرکتی طرح ارتقای سواد حرکتی دانش‌آموزان مقطع ابتدایی که در دبستان تزکیه ناحیه 2 اهواز برگزار شد ، گفت :   بیش از یک سوم دانش آموزان ابتدایی خوزستان تحت پوشش طرح سواد حرکتی قرار خواهند گرفت.

وی با عنوان اینکه خمودگی و افسردگی و چاقی یکی از پیامدهای عدم فعالیت بدنی دانش آموزان است ؛ اظهار کرد : طرح ارتقاء سواد حرکتی موجب افزایش دانش ورزشی در بین دانش آموزان به عنوان نسل آینده خواهد شد. 

وی افزود: در این طرح مهارت‌های ورزشی و سواد حرکتی به ارتقا تمرکز تقویت عضلانی و افزایش نشاط و همچنین آموزش‌های اصلاحی در قالب رشته‌های متنوع ورزشی به دانش‌آموزان ارائه می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان با اشاره به مهارت های گوناگون در این طرح گفت: مهارت‌های بنیادین در ورزش از راه رفتن، دویدن، پریدن، پرتاب کردن، دریافت کردن و حفظ تعادل و ارتقاء انعطاف پذیری، اساس و پایه تمام مهارت‌های ورزشی پیچیده در رشته‌های مختلف است و این مهارت‌ها وقتی محقق خواهد شد که ما بتوانیم مهارت‌های حرکتی پایه را به خوبی به دانش آموزان آموزش و داده باشیم.

به اشتراک بگذارید :