3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ ۰۹:۲۸:۰۳
کد مطلب:  1732281
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس خبر داد:
برگزاری دومین جشنواره حافظ خوانی ویژه دانش آموزان فارس

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس از برگزاری دومین جشنواره حافظ خوانی در رشته ی روان خوانی ویژه دانش آموزان فارسی خبر داد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، جهانبخش بانشی گفت: خواجه شمس الدین محمد حافظ شیرازی از محبوب ترین شعرای ایران زمین است که با گذشت قرن ها آثارش نه تنها در ایران بلکه در سراسر نقاط جهان به شهرت رسیده است زیرا که موضوع اشعار حافظ بسیار متنوع بوده و از اشعار او در موسیقی سنتی ایرانی، هنرهای تجسمی و خوشنویسی استفاده می شود.
معاون پرورشی و فرهنگی  آموزش و پرورش فارس گفت: محبوبیت فوق‌العاده اشعار حافظ در تمام سرزمین‌های فارسی‌زبان، ناشی از زبان ساده و غالباً محاوره‌ای او همراه با موسیقی است و  شعر او با عشق به بشریت، تحقیر ریاکاری و تشویق میانه‌روی و توانایی جهانی‌سازی تجربه روزمره و ارتباط آن با جستجوی بی‌پایان عارف برای اتحاد با خدا مشخص می‌شود.
بانشی گفت:  پس از اجرای موفق اولین جشنواره ی حافظ خوانی، دومین جشنواره را در رشته ی  روان خوانی ویژه تمامی دانش آموزان برگزار خواهیم کرد و بر این باوریم این جشنواره  نقش به سزایی در جهت آشنایی و گسترش فرهنگ ایران اسلامی در بین نوجوانان و جوانان این مرز و بوم خواهد داشت.
وی گفت:دانش آموزان با توجه به غزلیات مورد نظر می توانند فیلم شعر خوانی خود را با فرمت mpeg از تاریخ بیستم مهر ماه مصادف با روز بزرگداشت حافظ تا سیزدهم آبانماه مصادف با روز دانش آموز به آدرس eform.farsedu.ir/6798 ارسال نمایند.
معاون پرورشی و فرهنگی  آموزش و پرورش فارس گفت: دانش آموزان برای کسب اطلاعات و آگاهی بیشتر درباره جشنواره حافظ خوانی و دریافت فایل صوتی خوانش صحیح غزلیات مشخص شده و پیگیری نتایج جشنواره   به  کانال فارس فرهنگی  farsfarhangi@ در شبکه شاد مراجعه نمایند .

به اشتراک بگذارید :