22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ ۰۸:۵۳:۱۳
کد مطلب:  1732163
همزمان با هفته بزرگداشت تربیت بدنی؛
آئین نرمش صبحگاهی در محوطه اداره کل برگزار شد

با حضور مدیرکل، اعضای شورای معاونین و همکاران اداره کل آموزش و پرورش مازندران صبح امروز در محوطه اداره کل برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ صبح امروز به مناسبت هفته تربیت بدنی، آئین نرمش صبحگاهی کارکنان اداری اداره کل با حضور مدیرکل و اعضای شورای معاونین آموزش و پرورش مازندران، در محوطه اداره کل برگزار شد.

علیرضا سعدی پور در این آئین ضمن تبریک هفته تربیت بدنی و تقدیر از کارکنان ستادی حوزه معاونت تربیت بدنی و سلامت اظهار کرد: در حوزه تربیت بدنی اتفاقات بسیار خوب و فاخری افتاده که جزو آثار ماندگار و فاخر محسوب می شود.

وی افزود: از جمله این اتفاقات مثبت اجرای طرح کوچ مربوط به کنترل وزن و چاقی است که آمار و داده های بسیار خوبی به ما داده است. بر اساس این آمار، 40 درصد دانش‌آموزان استان مازندران دارای اضافه وزن و چاقی هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: برای کنترل این معضل که موجب بروز بیماریهای بسیاری می شود، باید برنامه ریزی درست و مهندسی شده ای داشت.در همین راستا پروژه سواد حرکتی در مدارس ابتدایی شهری استان برگزار می شود.

وی با تأکید بر اینکه سلامت دانش‌آموزان و همکاران فرهنگی خط قرمز ماست خاطرنشان کرد: در حوزه سلامت همکاران و دانش‌آموزان ، برنامه واکسیناسیون به خوبی در استان در حال پیگیری است و هم اکنون بیش از 80 درصد دانش‌آموزان ما در مرحله اول واکسینه شده اند.ضمنا 99.71 درصد همکاران فرهنگی استان، دوز اول و بیش از 90 درصد همکاران دوز دوم واکسن را دریافت کردند.

سعدی پور در پایان با بیان اینکه به دنبال توسعه ورزش در آموزش و پرورش هستیم گفت: در صدد تأسیس یک هنرستان شبانه روزی تربیت بدنی با محوریت ورزش کشتی در شهرستان جویبار که مهد کشتی ایران و جهان می باشد هستیم.

به اشتراک بگذارید :