24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ ۱۵:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1731873
نیکبخت مدیر آموزش و پرورش منطقه 17 در انتخابات انجمن اولیا و مربیان دبیرستان شاهد شهید محسنی منطقه 17 عنوان کرد:
باید راهبردهایی به وجود آید که بتوان خانواده‌ها را در امر آموزش فرزندان خود مشارکت داد

نیکبخت مدیر آموزش و پرورش منطقه 17 گفت: انتخابات انجمن اولیا و مربیان در همه مدارس منطقه درحال برگزاری می باشد.

به گزارش اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش منطقه 17 شهر تهران، مراسم انتخابات انجمن اولیا و مربیان دبیررستان شاهد شهید محسنی منطقه 17با حضور نیکبخت؛ مدیر آموزش و پرورش منطقه 17، محسن بنی علی؛ کارشناس انجمن اولیا و مربیان منطقه و با میزبانی قاسمی؛ مدیر این دبیرستان برگزار گردید.

نیکبخت در این مراسم عنوان کرد: اگر انسجام و همگرایی خوبی بین سه نهاد خانواده و مدرسه و دانش آموزان به وجود بیایید می توانیم آینده ی مطلوبی را برای دانش آموزان رقم بزنیم  و همگرایی و همراهی اولیا در یک دوره ی پیوسته ی دوازده ساله ی تحصیلی با دانش آموزان تعیین کننده ی سرنوشت آنها خواهد بود.

وی افزود: در خانواده ای که بین اعضای آن انسجام وجود دارد، موفقیت های دانش آموزان ببشتر است لذا همراهی دو طرفه ی پدر و مادر در موفقیت دانش اموز تاثیر مستقیم دارد  و پدر و مادر باید نسبت به تربیت فرزند متحد باشند و یک صدای واحد از خانواده شنیده شود.

نیکبخت در این مراسم با اشاره به نقش والدین در همکاری با مدارس گفت : مشارکت و همراهی والدین در برنامه ریزی ها و تصمیم گیری های آموزشی و تربیتی و اجرای مشارکتی آنها در سطوح مختلف نظام تربیتی که مورد تاکید اسناد تحولی است، بسیاری از این دغدغه ها را کاهش خواهد داد و نه تنها آرامش و کاهش نگرانی در خانواده ها را برقرار خواهد ساخت، بلکه مدرسه به معنای واقعی « مدرسه زندگی» خواهد شد. 

وی مدرسه و خانواده را دو رکن اصلی تربیت و رشد فکری دانش آموزان دانست و گفت: با توجه تنوع نیازهای دانش آموزان، مهم‌ترین عامل در تربیت و رشد فکری و اخلاقی آنها، هماهنگی و همسویی نظری و عملی بین مدرسه و خانواده است.

نیکبخت درپایان سخنان خود با تاکید به همکاران اجرایی مدرسه افزود:  جهت مشارکت والدین در تحقق برنامه های درسی و تربیتی مدرسه و بهره مندی از ظرفیت انجمن اولیا و مربیان مدرسه تلاش روزافزون و همه جانبه داشته باشند. 

 

به اشتراک بگذارید :