26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ ۰۰:۱۷:۴۵
کد مطلب:  1731855
جلسه شورای پدافند غیر عامل منطقه کوچصفهان با حضور بخشدار و روسای ادارات و اعضای شورا

جلسه شورای پدافند غیر عامل کوچصفهان به ریاست بخشدار و با حضور روسای ادارات و اعضای شورای پدافند غیر عامل در محل سالن اجتماعات بخشداری کوچصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش کوچصفهان : در ابتدای این جلسه حبیب الله اخینه بخشدار کوچصفهان ضمن خیر مقدم به اعضای شورا در خصوص شورای پدافند غیرعامل منطقه توضیحاتی به اختصار بیان نمود.

 وی با اشاره به تعاریف حوزه پدافند غیر عامل گفت: پدافند غیرعامل مجموعه ای از اقداماتی است که منجر به افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، پایداری ملی و تداوم فعالیت های ضروری و تسهیل در مدیریت بحران در مقابل تهدیدات دشمن می باشد و از این رو شناخت نقاط ضعف و قوت‌ و شناسایی تهدیدات در حوزه کاری و برنامه ریزی مدون برای به حداقل رساندن نقاط آسیب پذیر، مهمترین برنامه پدافند غیر عامل است .

جابر دادفر مدیر آموزش و پرورش کوچصفهان نیز مباحث پدافند را یکی از اصول مهم امنیتی در برخورد با تهدیدات متعدد دشمنان نام برد و افزود: هر ساله با مجموعه ای از تهدیدات در حوزه های مختلف روبرو هستیم و باید الزامات و مباحث در حوزه پدافند غیرعامل را به صورت جدی و عملی مورد تاکید قرار دهیم و اجرایی کنیم.

دادفر در راستای فرا رسیدن هفته پدافند غیرعامل و فرهنگ سازی این موضوع در سطح شهر و روستا تاکید و گفت ؛ لازم است شهرداران و همه دهیاران به عمومی سازی این مقوله درمنطقه همت گماشته و دستگاه‌های خدمات‌رسان در زمینه حفاظت از تاسیسات زیربنایی برنامه داشته و اقدام کنند.

وی با اشاره به جایگاه واختیارات کمیته پدافند غیر عامل در زمینه بیماری کرونا گفت: باتوجه به اینکه این بیماری فعلاً درمانی ندارد در این شرایط واکسیناسیون و رعایت نکات و توصیه‌های بهداشتی وخود مراقبتی تنها راه مقابله با این ویروس در حوزه پیشگیری و کنترل است.

در ادامه اعضای شورای پدافند غیرعامل منطقه کوچصفهان گزارشی از اقدامات انجام شده و برنامه های در دست اقدام خود در حوزه های مختلف پدافند غیرعامل را ارائه نمودند.

 

 

به اشتراک بگذارید :