23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ ۱۹:۲۹:۱۸
کد مطلب:  1731641
معاون آموزش ابتدایی ناحیه ۲ زاهدان در جلسه کارگروه سرگروه های آموزشی:
ضرورت برنامه‌ریزی برای توانمندسازی آموزگاران متناسب با شرایط زیست بوم ها/ گروه های آموزشی در جهت نظارت، ارزیابی و ارتقای کیفیت آموزشی تلاش کنند

معاون آموزش ابتدایی ناحیه ۲ زاهدان گفت: باید کارگروه های مختلف از جمله کارگروه بازی و یادگیری، کارگروه تکالیف مهارت محور، کارگروه سواد خواندن و نوشتن، کارگروه کار بست فناوری در آموزش و تولید محتوای مناسب، جهت استفاده آموزگاران در کلاس های درسی تشکیل شوند.

به گزارش روابط عمومی ناحیه ۲ زاهدان، فاطمه یزدانی فر صبح امروز در جلسه با کارگروه سرگروه های آموزش ابتدایی که در محل سالن جلسات این ناحیه برگزار شد، اظهار کرد: بهبود کیفیت آموزشی دانش آموزان با اشتراک گذاری تجربیات آموزگاران خصوصاً سرگروه های آموزشی می تواند نتایج شگفت انگیز در بر داشته باشد.

وی افزود: اینکه بتوانیم از تجربیات مفید آموزگاران موفق و صاحب نام عرصه تعلیم و تربیت در جهت تعمیم آن در نظام آموزشی استفاده کنیم یقیناً نوعی جهش رو به جلو است.

معاون آموزش ابتدایی ناحیه ۲ زاهدان تصریح کرد: سرگروه آموزشی مکلف به توزیع عدالت و کیفیت آموزشی میان تمامی مدارس خصوصاً حاشیه شهر هستند.

وی ادامه داد: ظهور بیماری کرونا و تاثیر آن بر نظام آموزش و پرورش ضرورت توانمندسازی اولیا و مربیان را به جهت آنکه برخی از آموزش ها از طریق فضای مجازی انجام می‌شوند در دستور کار و برنامه ها قرار داده شود.

یزدانی فر با بیان اینکه آموزش و توانمندسازی معلمان برای استفاده از فناوری های نوین در فضای مجازی یک ضرورت اجتناب ناپذیر است، تاکید کرد: مدارس بایستی نیازسنجی خانواده ها را در استفاده آنان از فضای مجازی در امر تحصیل دانش آموزان را با احصائ مشکلات آموزشی در بهبود فرآیند یاددهی و یادگیری بکار گیرند.

شایان ذکر است: در پایان این جلسه انتخاب سرتیم سرگروه های آموزشی ناحیه ۲ زاهدان نیز انجام شد.

انتهای پیام/

به اشتراک بگذارید :