28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ ۱۷:۰۱:۳۰
کد مطلب:  1731563
نشست تخصصی
اولین نشست تخصصی کارگروه اجرای سیاست های کلی جمعیت (ابلاغیه مقام معظم رهبری ) در وزارت آموزش و پرورش

به گزارش روابط عمومی حوزه امور زنان ، اولین نشست تخصصی کارگروه اجرای سیاست های کلی جمعیت با حضور پناهی روا مشاور وزیر در امور زنان و سایر اعضای مدعو از حوزه های ذی ربط سه شنبه 27 مهرماه به میزبانی حوزه زنان برگزار گردید.

پناهی روا مشاور امور زنان وزیر آموزش و پرورش در ابتدای این نشست آغاز هفته وحدت و ولادت با سعادت حضرت رسول ( ص) و امام جعفر صادق ( ع) را تبریک گفت .

وی عنوان کرد که با توجه به استقرار دبیرخانه کارگروه  در حوزه زنان ، هدف فقط حوزه زنان نیست و این بحث جامعیت دارد وشامل هم زنان و هم مردان است و ما  تمام تلاش و همت خود را به کار می گیریم تا بتوانیم به بهترین شکل ممکن این جلسات را برگزار و در نهایت به اهداف اصلی مدنظر در ابلاغیه مقام معظم رهبری برسیم.

پناهی روا تاکید کرد: که دولت محترم با جدیت به دنبال این هست تا ابلاغیه مقام معظم رهبری را در دستور کار خود قرار داده و به طبع آن آموزش و پرورش به عنوان یکی از مهمترین نهاد های تربیتی - اجتماعی با قوت این موضوع را پیگیری خواهد کرد و بندهایی از سیاست های کلی ابلاغ شده که مرتبط به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است دنبال می شود .

مشاور امور زنان در ادامه این نشست گفت : که مهمترین کار در جلسات  کارگروه طراحی یک چهارچوب سیاستگذاری و تدوین یک برنامه عملیاتی و اجرایی دقیق مرتبط با حوزه آموزش و پرورش ارائه دهیم که در کارگروه بحث شود .

پناهی روا البته به این موضوع هم اشاره کرد که در گذشته هم فعالیت های خوبی در حوزه های مختلف آموزش و پرورش در این راستا صورت گرفته است که ما بدنبال این هستیم تا تمام طرح ها و برنامه ها را بصورت منسجم  و در قالب این کارگروه ارائه دهیم .

وی همچنان گفت : این جلسات انشاالله بصورت  منظم و بر اساس برنامه از پیش طراحی شده  برگزار خواهد شد و در تلاشیم  تا هر فصل هم بتوانیم گزارش مفصلی از اقدامات این کارگروه ارائه دهیم و در نهایت نقشه راهی که مقام معظم رهبری ابلاغ فرمودند را به کیفی ترین شکل ممکن اجرا نمایم .

در ادامه این نشست اعضای حاضر به بیان نکته نظرات ، دیدگاهها و پیشنهادات کارشناسانه خود پرداختند.

به اشتراک بگذارید :