27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ ۱۳:۴۰:۰۰
کد مطلب:  1731521
رئیس فدراسیون کُشتی تأکید کرد:
هرگونه توسعه و موفقیت در ورزش کُشتی، از مسیر آموزش و پرورش می گذرد

رئیس فدراسیون کُشتی، در دیدار با سرپرست وزارت آموزش و پرورش، تأکید کرد: هرگونه توسعه و موفقیت در ورزش کُشتی، از مسیر آموزش و پرورش می گذرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علیرضا دبیر؛ در دیدار با سرپرست وزارت آموزش و پرورش که پس از درخشش کشتی گیران در مسابقات جهانی نروژ و تأکید مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر به کار گیری مدال آوران  مسابقات کشتی و در چارچوب تفاهم نامه با آموزش و پرورش، صورت گرفت، با تبریک اعیاد ربیع، اظهار کرد: در دوره کرونایی، اولین رشته ای که راه اندازی شد، ورزش کُشتی بودکه علیرغم عدم همکاری نهادهای مربوطه، این ورزش را راه اندازی و نتایج درخشانی را در مسابقات جهانی کسب کردیم.

وی افزود: بی نهایت از همکاری های آموزش و پرورش با فدراسیون کُشتی سپاسگزارم  و تقاضا دارم که تمامی مفاد تفاهم نامه فدراسیون کشتی با آموزش و پرورش، اجرایی شود.

دبیر تصریح کرد: کُشتی، ورزش اول کشور است و  بیش از ۶۰درصد از مدال های کسب شده جهانی متعلق به این رشته ورزشی است.

رئیس فدراسیون کُشتی خاطرنشان کرد: کُشتی ریشه در ملیت و مذهب ما دارد؛ اگر قرار است در ورزش کشتی اتفاق مهمی بیفتد و موفقیتی  حاصل شود، این دستاورد از مسیر آموزش و پرورش می گذرد.

وی اضافه کرد: کُشتی گیران ما در «اسلو» همه دانش آموز بودند و اغلب در سنین پایین بودند.

دبیر اظهار کرد: آموزش و پرورش برای ورزش کُشتی یک گنج است و اگر همکری ها ادامه یابد می توانیم با فاصله زیاد قهرمان جهان شویم.

به اشتراک بگذارید :