22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ ۱۴:۰۴:۴۳
کد مطلب:  1731341
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران خبر داد:
80 درصد دانش‌آموزان 12 تا 18 سال استان دوز اول واکسن را دریافت کردند

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران از واکسیناسیون بیش از 80 درصد دانش‌آموزان 12 تا 18 سال استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا سعدی پور» در نشست صمیمی با تیم اجرایی معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش مازندران که به مناسبت هفته تربیت بدنی صبح امروز در دفتر معاونت تربیت بدنی برگزار شد گفت: یکی از ساحت های مهم سند تحول بنیادین، ساحت تربیت زیستی و بدنی است که موجب رشد متعادل و متوازن دانش‌آموزان را در پی دارد و به سلامت روحی و روانی نیز کمک می کند.

وی توجه جدی به امرتربیت بدنی در مدارس را از اهم واجبات دانسته و افزود: تربیت بدنی به پویایی مدارس و دانش‌آموزان کمک کرده و منجر به ارتقای سازمان ورزش کشور می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران ضمن تبریک هفته تربیت بدنی و تقدیر از تیم اجرایی معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اظهار کرد: کسب عناوین بسیار خوب ورزشی در مسابقات کشوری و جهانی توسط دانش‌آموزان استان نشان دهنده تلاش و مساعی مضاعف این تیم مجرب در حوزه معاونت تربیت بدنی و سلامت است.

سعدی پور از تأسیس هنرستان تربیت بدنی با محوریت ورزش کشتی در جویبار در آینده ای نزدیک خبر داده و گفت: زمین مورد نظر برای احداث این هنرستان توسط خیر محترم ، آقای فکوری به آموزش و پرورش اهدا شده و هم اکنون در حال انجام اقدامات اولیه برای احداث این هنرستان هستیم.

وی با تأکید بر ارتباط موثر با اداره کل ورزش و جوانان استان خاطرنشان کرد: با عنایت به مصوبه اخیر شورای آموزش و پرورش استان، از ظرفیت ورزشگاههای دستگاههای اجرایی استان که در مجاورت مدارس قرار دارد برای بهره مندی دانش‌آموزان استفاده خواهیم کرد.

این مقام مسئول با اشاره به بی نظیر بودن طرح کوچ که آمار، داده ها و اطلاعات ذی قیمتی را در اختیار متولیان امر و پژوهشگران قرار داده است یادآور شد: بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل، تا این لحظه حدود 196 هزار و 700 دانش‌آموز 12 تا 18 ساله استان ( معادل بیش از 80 درصد جامعه هدف) دوز اول واکسن خود را دریافت کردند.

به اشتراک بگذارید :