27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ ۱۳:۴۵:۴۹
کد مطلب:  1731283
فولادوند در چهارمین جلسه کمیته برگزاری کنگره شهدای استان تهران مطرح نمود
کنگره شهدا بایدانعکاس ماندگاری ازحماسه ها و رشادت های شهدای فرهنگی ودانش آموز باشد

جلسه کمیته دانش‌آموزی و فرهنگیان کنگره شهدای شهر تهران برگزار شد

چهارمین جلسه کمیته دانش آموزی و فرهنگیان کنگره شهدا استان تهران با حضور مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران و با موضوع بررسی اقدامات اثربخش در اجرای کنگره برگزار شد.
چهارمین جلسه کمیته دانش آموزی و فرهنگیان کنگره شهدای استان تهران با حضور عبدالرضا فولادوند؛ مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، رقیه سادات نقوی؛ معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران، کمره ای زاده؛ رئیس بسیج دانش آموزان و فرهنگیان سپاه حضرت محمد رسول الله(ص) تهران بزرگ، جهان آرا؛ رئیس اداره شاهد و امور ایثارگران؛ مردآزاد مشاور امور زنان و سایر اعضاء کمیته برگزار شد.
در ابتدای این نشست رقیه سادات نقوی؛ معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران و اعضاء کمیته کنگره شهدا گزارشی از اقدامات انجام شده منطبق بر مصوبات جلسات گذشته ارائه دادند و در خصوص چگونگی برگزاری و تحقق برنامه های هر کارگروه به تبادل نظر پرداختند.
در ادامه عبدالرضا فولادوند؛ مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران ضمن تبریک ایام هفته وحدت و همچنین ولادت امام صادق(ع)گفت: در ایام ولادت با سعادت پیامبر خوبی ها کسی که بزرگترین نعمت خداوند بر ماست قرار داریم؛ پیامبری که در تاریخ دنیا حتی از نظر صاحبنظران غیر مسلمان الگوی کامل انسانیت بود، پیامبری که هم قبل از پیامبری و هم بعد از آن به اخلاق مداری شهرت داشت و ما به عنوان مدعیان امت این پیامبر باید تلاش کنیم اخلاقمان را به او نزدیک کنیم.

فولادوند در ادامه با اشاره به برگزاری کنگره شهدا افزود: خداوند بزرگ سفره نعمت اش را برای ما باز کرده تا خدمتگزار شهدا باشیم. ما آخرین نسلی هستیم که با شهدا ارتباط مستقیم داشته ایم و می بایست اثری ماندگار از آن ها در جامعه باقی گذاریم که در سال های آینده منبع رجوع ارزشمندی برای آیندگان باشد.
وی در ادامه ضمن تاکید بر تشکیل یک هیات علمی تخصصی در راستای طراحی برنامه ها و اقدامات ماندگار خاطرنشان کرد: ما در ٨ سال دفاع مقدس حماسه آفرینی ها و رشادت های بسیاری داشته ایم که باید به نسل های بعد منتقل شوند در نتیجه برای کنگره شهدا باید یک هیات علمی تشکیل دهیم و سبکی جدید را که بیشتری ماندگاری را در جامعه داشته باشدبه کار گیریم تا اثربخشی این اقدام ارزشمند در جامعه چندین برابر شود.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در ادامه هنر را ابزار موثری در انتقال مفاهیم به دانش آموزان و جامعه دانست و گفت: ما در مطالعات تاریخی می خوانیم که؛ در زمان ناصرالدین شاه در قالب تئاتر وضعیت مردم را به نمایش گذاشتند و این انعکاس نقش بسزایی در انقلاب مشروطه داشت، در دوران پهلوی کارهای هنری مربوط به کل جامعه نبود چون هنر بیشترین تأثیرگذاری را در افراد دارد لذا ما باید از ابزار هنر بیشترین و بهترین استفاده را در ثبت و انتقال فرهنگ و ارزش های انقلاب به نسل بعد داشته باشیم تا انعکاس مطلوبی از نقش آموزش و پرورش اعم از فرهنگیان و شهدای شهید را در انقلاب اسلامی به تصویر کشیم.

فولادوند در پایان نقش کمیته های تخصصی را در پیش برد و تحقق اهداف کنگره مهم برشمرد و گفت: هر کمیته باید شرح وظایفش مشخص باشد و گزارش دهی های مستمر هر دو هفته یکبار در جلسات کمیته کنگره شهدا ارائه شود تا منطبق بر تقویم اجرایی کنگره؛ رفع موانع شود و اقدامات به طور کامل تحقق یابد تا وظیفه مان را به صورت ماندگار انجام دهیم.

گفتنی است در این جلسات، به رسم پاسداری از یاد و خاطره شهدا در هر جلسه یک شهید معرفی می شود و در چهارمین جلسه این کمیته نیز شهید محمد استحکامی از شهدای مدافع حرم معرفی شد.

شایان یادآوری است؛ کنگره استانی دانش آموزان و فرهنگیان شهید استان تهران در اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ به صورت استانی توسط آموزش و پرورش شهر تهران و همکاری سپاه استان با حضور مقامات کشوری و لشگری برگزار خواهد شد.

 

به اشتراک بگذارید :