22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ ۱۴:۳۰:۰۰
کد مطلب:  1731275
طرح ارتقای سواد حرکتی در برخی مدارس گیلان

مدیرکل آموزش و پرروش استان گیلان گفت: طرح ارتقای سواد حرکتی دانش آموزان مقطع ابتدایی در ۳۰ درصد از مدارس ابتدایی و با مشارکت 40 هزار دانش آموز دختر و پسر استان آغاز شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان،  محمد رحمتی در آیین افتتاحیه بسته تحولی ارتقای سواد حرکتی دانش آموزان مقطع ابتدایی در مدرسه ابتدایی زنده یاد محمدعلی ظهیری اظهار داشت: طرح ارتقای سواد حرکتی دانش‌آموزان مقطع ابتدایی طرحی است که بر اساس آن مدارس موظف هستند به بهترین شیوه ممکن روش‌ها و شیوه‌های ارتقا و بهبود سواد حرکتی را در آموزشگاه اجرایی و نهادینه سازند. وی افزود: در این طرح مهارت‌های ورزشی و سواد حرکتی به ارتقا تمرکز تقویت عضلانی و افزایش نشاط و همچنین آموزش‌های اصلاحی در قالب رشته‌های متنوع ورزشی به دانش‌آموزان ارائه می‌شود. مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به مهارت های گوناگون در این طرح گفت: مهارت‌های بنیادین در ورزش از راه رفتن، دویدن، پریدن، پرتاب کردن، دریافت کردن و حفظ تعادل و ارتقاء انعطاف پذیری، اساس و پایه تمام مهارت‌های ورزشی پیچیده در رشته‌های مختلف است و این مهارت‌ها وقتی محقق خواهد شد که ما بتوانیم مهارت‌های حرکتی پایه را به خوبی به دانش آموزان آموزش و داده باشیم. 

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: در حال حاضر این طرح در 30 درصد مدارس شهری استان اجرا می شود و  امیدواریم شاهد ارتقای سلامت جسمانی و روانی تمامی دانش آموزان باشیم. 

 

به اشتراک بگذارید :