28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ ۰۹:۵۳:۳۰
کد مطلب:  1730585
رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل آموزش و پرورش :
طرح فوریت های روانی - اجتماعی سرآمد طرح های مشاوره ای است

کارگروه فوریت های روانی- اجتماعی با حضور رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان و سایر اعضای کارگروه  در سالن امام علی(ع) اداره آموزش و پرورش شهرستان ابهر برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان،نیکخواه رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی  اداره کل آموزش و پرورش در این کارگروه بیان داشت: طرح فوریت های روانی - اجتماعی سرآمد طرح های مشاوره ای است که لازمه عملیاتی نمودن آن همکاری تمام اعضای کار گروه و تشکیل جلسات و پیگیری ها به صورت منظم می باشد.

نیکخواه  با تاکید براینکه  طرح فوریت های روانی- اجتماعی به عنوان یکی از اولویت های کلان  و راهبردی معاونت پرورشی و فرهنگی می باشد گفت : اورژانس اجتماعی دانش آموزان با ایجاد طرح فوریت های روانی- اجتماعی و فعالیت خط تلفنی ملی نماد1570خدمات فوریت های روانی- اجتماعی به دانش آموزان و خانواده ها در آموزش و پرورش ارائه کرده است.

وی در ادامه اظهار داشت: ظرفیت سازی برای مداخلات روانی به موقع و موثر در رفتارهای پر خطر، شناسایی به موقع و توانمند سازی دانش آموزان در معرض خطر، افزایش آمادگی مدارس و مناطق، کنترل و کاستن از بحران های فردی ،خانوادگی و اجتماعی و ارائه خدمات تخصصی به موقع به دانش آموزان در معرض آسیب و آسیب دیده از اهداف این طرح هستند.

نیکخواه  با اشاره به راه اندازی خط تلفنی ملی نماد ۱۵۷۰  خاطر نشان کرد: این طرح فرصت مغتنم و بستر مناسب  برای دانش آموزان اولیا و همکاران در راستای عدالت و بهره مندی از خدمات مشاوره ای ، روانشناختی و مددکاری اجتماعی درون سازمانی و برون سازمانی با دستگاه های عضو ائتلاف نماد  در حوزه مشاوره برای تمامی مناطق استان است.

به اشتراک بگذارید :