2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ ۰۷:۴۵:۰۶
کد مطلب:  1730095
آغاز مسابقات جشنواره فرهنگی هنری «فردا»دانش آموزی چالوس

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش چالوس گفت: چهلمین دوره مسابقات فرهنگی هنری «فردا»دانش آموزی در شهرستان چالوس آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش وپرورش چالوس، "نرجس محمدپور" در مراسم چهلمین جشنواره فرهنگی هنری «فردا»دانش آموزی با حضور جمعی از مربیان و مدیران و دانش آموزان در سالن  همایش شهید آوینی، اظهار داشت: این مسابقات  با گذشت بیش از چهل سال به همواره مراحل تکاملی را طی می کند  و  هم اکنون مبتنی بر نیاز روز دانش‌آموزان بیش از۸۰ رشته مختلف درمدارس طراحی و اجرا می شود.

 نرجس محمد پور ضمن تشریح فعالیت ها واقدامات انجام گرفته  با بیان اینکه هر دانش‌آموز می‌تواند براساس سلایق و استعدادهای خود رشته مورد نظر را انتخاب کند، گفت: فعالیت‌های پرورشی و مسابقات فرهنگی هنری مکمل فعالیت‌های آموزشی می باشد و جزو برنامه های درسی ملی ما محسوب می‌شوند.

این مقام مسئول شهرستانی  با تاکید براینکه مربیان و معاونان پرورشی مدارس بار اصلی جشنواره را بر عهده دارند،اظهار داشت: با برنامه ریزی های انجام گرفته امیدواریم با همت و تلاشی که همکاران مان در واحد های آموزشی خواهند داشت این جشنواره  با استقبال خوبی مواجه  شود.

وی ادامه داد: هرچند  ویروس منحوس کرونا عاملی شد تا آموزش غیرحضوری  و تعطیلی مدارس شد و در این دوسال دانش آموزان  و خانواده ها نیز با شرایط سخت ونفسگیری مواجه شوند و نشاط و شادابی حضور در مدرسه را نداشته باشند.

 معاون پرورشی و تربیت بدنی چالوس   مهمترین اهداف جشنواره فرهنگی هنری فردا را ایجاد روحیه تفکر و پژوهش، ایجاد روحیه خودباوری و اعتماد به نفس، شناسایی استعدادهای دانش‌آموزان درعرصه‌های مختلف و شکوفایی و هدایت این استعدادها و تقویت هویت ملی دانش‌آموزان اعلام کرد.

 گفتنی است در این نشست نماهنگ های در زمینه آغاز امامت و ولایت  امام زمان حجت ابن الحسن عسگری (عج)پخش گردید.

در این آیین پیام سرپرست وزارت آموزش و پرورش به مناسبت چهلمین جشنواره مسابقات فرهنگی هنری توسط یکی از دانش‌آموزان قرائت و از دانش آموزان برتر مسابقات فرهنگی هنری وهمکاران برگزیده  تجلیل شد.

شایان ذکر است نمایشگاهی از آثار دانش آموزان  در رشته های گوناگون نیز در این همایش برپا شده بود.

به اشتراک بگذارید :